Посольство України у Грецькій Республіці

, Київ 01:40

Щодо візиту до Греції представницької делегації Кілії

25 вересня 2017, 16:37

Представницька делегація Кілії у складі: голова Кілійської районної ради Павло Бойченко, Кілійський міський голова Тетяна Бойченко, перший заступник Кілійського міського голови Ігор Плохой, заступник Кілійського міського голови Олександр Симиненко та секретар  виконкому Кілійської міської ради Тетяна Касперська – відвідала Грецію у період 21.09 – 27.09.2017 р. з робочим візитом.

Візит здійснювався на запрошення муніципалітету м. Фарсала  (область Фессалія, центральна Греція) у рамках розвитку регіонального співробітництва та можливого встановлення побратимських зв’язків між містами Кілія та Фарсала, що поєднані між собою давніми історичними зв’язками та постаю героя давньогрецького епосу – Ахілла.

Зокрема, за історичними джерелами, назва найдавнішого українського міста Кілія, заснованого близько 3 тис. років тому, походить від імені давньогрецького героя Ахілла, могила якого, відповідно до гомерівського епосу, знаходилася на о-ві Левкос (або українська назва – Зміїний). Фарсала ж, яка налічує понад 4 тис. років безперервного поселення з однойменною назвою,  вважається батьківщиною цього героя.

Крім спільного історико-міфологічного контексту обидва міста – Кілія і Фарсала мають схожу економічну і адміністративну інфраструктури, що спонукало їх до початку переговорів щодо співпраці.

У ході візиту до Греції українська делегація відвідала м. Фарсала, де провела переговори з мером Фарсали А.Карахаліосом і членами муніципальної ради міста щодо перспективи встановлення побратимських зв’язків, здійснення молодіжних та учнівських обмінів, співпраці у торгівельно-економічній, освітній, культурній, науково-дослідній, спортивній і туристичній сферах, а також у сфері обміну досвідом щодо функціонування системи місцевого самоуправління. Делегація Кілії здійснила презентацію потенціалу Кілійського району та взяла участь у спільній прес-конференції для грецьких ЗМІ.

Мер м. Кілії Т.Бойченко запросила делегацію Фарсали відвідати Україну з відповідним візитом навесні 2018 року.

Члени української делегації, у дусі взаємної солідарності, взяли участь у напів-марафонському змаганні на честь Ахілла, що проводилося муніципалітетом Фарсали 24.09.2017 р.

Під час перебування у Фессалії українська делегація також зустрілася з губернатором області К.Агорастосом, Митрополитом Тессаліотіди та Фанаріофарсалон Теокліотосом і відвідала, у рамках ознайомлення з економічним і культурним потенціалом Фарсали, місцеві виробничі підприємства та історико-культурні об’єкти.

 Візит Кілійської делегації до Греції мав значний позитивний розголос, сприяв поглибленню українсько-грецького співробітництва та здійснювався за організаційної ініціативи і підтримки Грецько-Української торгівельно-промислової палати та Посольства України в Грецькій Республіці.