Посольство України у Грецькій Республіці

, Київ 01:42

Щодо візиту до Греції представницької делегації м. Маріуполь

10 жовтня 2017, 10:57

Представницька делегація м. Маріуполь на чолі з Міським головою Маріуполя Вадимом Бойченком відвідала Грецію з робочим візитом у період з 30.09.2017 р. по 06.10.2017 р.

До складу делегації увійшли також Секретар Міської ради Маріуполя Степан Махсма, заступник Міського голови Маріуполя Ксенія Сухова, начальник Управління «Секретаріат ради» міської ради Маріуполя Юлія Стамбулджи, голова Наглядової ради ГО «Фонд розвитку Маріуполя» Віталій Кисіль, настоятель Свято-Михайлівського собору м. Маріуполь протоієрей о. Алексій (Устименко), завідувач кафедри грецької філології Маріупольського держуніверситету Юлія Жарікова. 

 

Зазначений візит здійснювався на запрошення муніципалітету о.Кітнос (архіпелаг Кіклади) у рамках подальшого розвитку побратимських зв’язків та співробітництва між Кітносом та смт. Сартана м. Маріуполь (відповідну угоду підписано у жовтні 2016 р.), а також у рамках відзначення Митрополією Сіросу і Кітносу Елладської Православної Церкви річниці передачі Українською Православною Церквою до о.Кітнос частки мощів Святого Ігнатія (1715 – 1786), Митрополита Маріупольського, засновника м. Маріуполь та уродженця о. Кітнос. 

Урочисті заходи на Кітносі здійснювалися за участі заступника Міністра закордонних справ Греції Теренса Куіка.

Під час заходів на Кітносі, 30.09 – 02.10.2017 р.,  В.Бойченком та членами української делегації було проведено зустрічі з заступником МЗС ГР Т.Куіком, мером Кітносу С.Гардерісом та членами Муніципальної ради Кітносу, а також Митрополитом Дорофеєм ІІ та іншими грецькими церковними ієрархами.

Перед від’їздом в Україну, 02.10.2017 р., Маріупольський міський голова В.Бойченко на запрошення мера м. Лавріо Д.Лукаса відвідав зазначене місто, де виступив перед членами місцевої Муніципальної ради. Було також проведено переговори щодо можливого встановлення побратимських зв’язків між м.Маріуполь та м.Лавріо.

04.10.2017 р., делегацією м.Маріуполь було проведено зустріч з керівництвом муніципалітету Зографу, що є побратимом смт. Сартана м. Маріуполя (угоду підписано у 2000 р.). В ході зустрічі обговорювалися можливості активізації співпраці між Сартаною та Зографу, організації молодіжних і учнівських обмінів, оздоровлення в Греції українських дітей, взаємодію у культурно-освітній сфері.

05.10.2017 р. делегація м. Маріуполь на запрошення мера м.Доріда Г.Капедзоніса, який є головою неурядової грецької організації «Мережа міст з озерами», відвідала зазначене місто, де зустрілася з представниками Муніципальної ради міста, місцевих бізнесових, культурно-освітніх і церковних кіл. В ході зустрічі було також підписано угоду про співробітництво між Мережею міст з озерами та Маріупольською міською радою, зокрема у таких сферах, як культура, туризм і захист водних ресурсів .

                Візит представницької делегації м. Маріуполь до Греції мав значний позитивний розголос, сприяв поглибленню українсько-грецького співробітництва та здійснювався за підтримки Посольства України в Грецькій Республіці.