Посольство України у Грецькій Республіці

, Київ 08:01

9 листопада – День української писемності та мови

06 листопада 2017, 10:28

Указом Президента України від 6 листопада 1997 року № 1241 «Про День української писемності та мови» в Україні установлено День української писемності та мови, який відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме Преподобний Нестор-Літописець започаткував писемну українську мову.

Українська мова як засіб спілкування та інтелектуального виявлення особистості відображає самобутність багатомільйонного українського народу і є основою його духовності та історичної пам’яті. Пріоритетом державної мовної політики залишається утвердження і розвиток української мови - визначального чинника і головної ознаки ідентичності української нації, яка історично проживає на території України, становить абсолютну більшість її населення, дала офіційну назву державі та є базовим системоутворюючим складником української державності й Українського народу –  громадян України всіх національностей.

Згідно зі статтею 10 Конституції України, держава повинна забезпечити всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. У Концепції державної мовної політики, схваленої Указом Президента України від 15 лютого 2010 року №161, серед іншого, зазначено, що  громадяни України,  незалежно від етнічного походження та переконань,  повинні володіти українською мовою як мовою свого громадянства. Статтею 12 Конституції України визначено, що держава дбає про задоволення національно-культурних і мовних потреб українців, які проживають за межами України. 

Посольство України в Грецькій Республіці запрошує взяти участь у церемонії покладання квітів до пам'ятників великому українському поету Тарасу Шевченку, що відбудеться з нагоди відзначення Дня української писемності та мови 9 листопада о 9:00 на території Посольства та о 9:30 в Парку Гуді у Зоографу.