Посольство України у Грецькій Республіці

, Київ 07:59

До Дня пам’яті жертв Голодомору в Україні

25 листопада 2017, 13:36

До Дня пам’яті жертв Голодомору в Україні

25 листопада 2017 року українці вшановують 85-ті роковини Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні.

День, що отримав назву  Дня пам’яті жертв голодоморів, щорічно припадає на четверту суботу листопада, коли кожна українська родина запалює Свічу Пам’яті за мільйонами жертв, що загинули від штучного голоду, спричиненого сталінським режимом.

Голодомор –  акт геноциду Українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Така політика режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

Тривалий час масове вбивство людей штучним голодом замовчувалося радянською владою, будь-які згадки про нього заборонялися.

28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні», який визначає події 1932–1933 років як геноцид українського народу.

Голодомор офіційно визнаний геноцидом українського народу у 24 країнах світу.

Цього року виповнюється 85 років з цієї трагічної дати. Але біль від цього не вщухає, а пам’ять залишається живою. На виконання Указу Президента України від 26.11.2016 р. № 523 «Про заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні - геноциду Українського народу» у Києві та по всій країні пройдуть меморіальні заходи на вшанування жертв цієї трагедії.

Президент Петро Порошенко, виступаючи у вересні ц.р. в Нью-Йорку на 72-ій сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, вчергове закликав держави-члени ООН визнати Голодомор 1932-33 років в Україні, один з найбільш смертоносних злочинів ХХ століття, актом геноциду.

 «Це був штучний голод в Україні в 1932-1933 роках, організований тоталітарним режимом Сталіна, який призвів до загибелі від 7 до 10 мільйонів українців», - підкреслив Президент та навів висновок доктора Рафала Лемкіна, автора Конвенції про запобігання та покарання злочину геноциду, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН в 1948 році, який назвав знищення української нації «класичним прикладом геноциду».

У рамках меморіальних заходів з вшанування пам’яті жертв Голодомору Посольство України у співпраці з українською громадою Греції та грецькими науковцями, 23 листопада 2017 року провело тематичну конференцію у одному з найпрестижніших конференц-залів грецької столиці «Стоя Вівлія». У якості Почесного гостя на конференції виступив  третій  Президент України В.А.Ющенко (2005-2010 рр).

 

У рамках  заходу представники дипломатичних, ділових, культурологічних і громадських кіл,  члени української громади Греції мали можливість ознайомитися з фотовиставкою «Страчені голодом»,  наданою Національним музеєм України «Меморіал жертв Голодомору».

Посольство України висловлює глибоку подяку за співпрацю у підготовці та проведенні меморіального заходу усім українським громадським організаціям Греції, Греко -Українській Торговій Палаті, колективу конференц-залу «Стоя Вівлія» та усім, хто своєю присутністю прийшов вшанувати пам’ять невинно загиблих жертв Червоного Терору.