Посольство України у Грецькій Республіці

, Київ 06:42

Посольство України в Греції взяло участь у 9-му Міжнародному Симпозіумі «Блакитне зростання як поштовх регіонального розвитку»

30 березня, 17:13

20-21 березня в Афінах відбувся 9-й Міжнародний Симпозіум «Блакитне зростання як поштовх регіонального розвитку» з питань регіональної співпраці та стимулювання економіки в басейні Чорного моря, ініціативи ЄС «Блакитне зростання».

Потужний науковий форум за участю дослідників, представників академічних кіл і НУО, першочергово з країн-членів Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС), проводився Міжнародним Центром Досліджень Чорного Моря (ICBSS) під егідою ОЧЕС. Учасників Симпозіуму привітав Генеральний директор ICBSS Георгіос Мітракос, роботу Симпозіуму розпочав Генеральний Секретар ОЧЕС Майкл Хрістідіс.

Майже чверть учасників Симпозіуму представляли академічні кола і НУО України, а також проекти підтримки впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, серед яких науковці Інституту економіки природокористування та сталого розвитку, Інституту ядерних досліджень, Інституту рибного господарства Національної Академії наук України.

В контексті інформування про комплексні реформи, що відбуваються в Україні, увагу учасників було привернуто до нових можливостей, які відкриваються для співробітництва з Україною у багатьох сферах: збереження ресурсів та вирішення екологічних проблем, використання транспортних коридорів, туризму та проблематики «чистої води». Було зазначено, що спільні морські дослідження та рибогосподарська діяльність мають значні перспективи і можуть стати гарними відправними пунктами для розвитку регіональної співпраці та стимулювання економік країн басейну Чорного моря.