Посольство України у Грецькій Республіці

, Київ 06:41

В Афінах відбулися урочисті заходи в рамках ІІ–го міжнародного фестивалю «Барви писанки» (Colours of Pysanka)

04 квітня, 20:17

За ініціативи Центру підтримки і розвитку української культурної спадщини «Трембіта», сприяння Посольства України в Грецькій Республіці, Муніципалітету Перістері та грецької неурядової організації «Melissa Network of Migrant Women» в Афінах 1 - 4 квітня 2018 року відбулися заходи у рамках міжнародного фестивалю «Барви писанки».

Зазначений фестиваль, що вже вдруге з успіхом походить у столиці Греції, є міжнародним арт-проектом що об’єднав українців також з Великої Британії, Іспанії, Італії, Польщі, Туреччини, Німеччини, Норвегії, Нідерландів, а також громадські організації з різних міст України (Львів, Чернівці, Тернопіль, Маріуполь, Краматорськ, Бердянськ) з метою збереження і популяризації українських Великодніх традицій, зокрема писанкарства.

Цього року на фестивалі з успіхом пройшли майстер-класи зі створення українських писанок від Наталі Стативи-Жарко, художниці й викладачки Петриківського розпису, члена Національної асоціації вчителів народного мистецтва України.

У рамках заходу відбувся святковий концерт за участі самодіяльних колективів українських громадських об’єднань Греції.

Гостями заходу стали представники Посольства України, грецьких культурних і мистецьких кіл, волонтерських організацій та української громади Греції. До гостей заходу з вітальним словом звернулися віце-мер Перістері з питань освіти, культури і охорони довкілля Мері Тсьота-Марку та Голова Центру підтримки і розвитку української культурної спадщини «Трембіта» Алла Лобач.