Посольство України у Грецькій Республіці

, Київ 22:19
Анонс Нд, 27 травня До уваги інвесторів!

До 32-х роковин Чорнобильської катастрофи

25 квітня, 16:55

Аварія на Чорнобильській атомній електростанції, що сталася 26 квітня 1986 р., увійшла в історію України та всього людства як найбільша техногенна катастрофа ХХ століття.

Чорнобильська катастрофа завдала значної шкоди населенню і народному господарству багатьох регіонів України, Росії і Білорусі. Унаслідок аварії на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції було радіаційно забруднено 2293 населені пункти, розташовані на територіях 77 районів 12 областей.  Істотно постраждало довкілля, лісові і водні ресурси, сотні людей втратили життя  і ще десяткі тисяч – здоров’я  і свої домівки. У 1986 р. із зони радіоактивного забруднення було евакуйовано понад 116 тис. чоловік.   

У рамках заходів з вшанування 32-х роковин Чорнобильської катастрофи у Посольстві України в Грецькій Республіці відкрито  тематичну виставку  фото-  та документальних матеріалів. 

  Виставка працюватиме для відвідування 25-27 квітня 2018 р. з 10:00 до 16:00.

 Вшановуючи подвиг людей, які тридцять два роки тому віддавали свої життя і здоров’я, намагаючись загасити полумя від аварії на четвертому енергоблоці ЧАЕС, а також усіх, хто постраждав від згубних наслідків Чорнобильської катастрофи,  в Україні у ці дні пройдуть заходи на вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи.

26 квітня у столиці України відбудеться церемонія покладання квітів до пам’ятного знаку «Воїнам Чорнобиля» та меморіального кургану «героям Чорнобиля» на території Меморіального комплексу жертвам Чорнобильської катастрофи та проведення поминального молебню за жертвами Чорнобильської катастрофи.