Посольство України у Грецькій Республіці

, Київ 22:46
Анонс Нд, 27 травня До уваги інвесторів!

Українсько-албанські політичні відносини

Встановлення дипломатичних відносин: 13 січня 1993 року.

Дипломатичні установи:

  1. Посольство України в Республіці Албанія (за сумісництвом),  розташоване у м. Афіни (Грецька Республіка).
  2. Посольство Республіки Албанія в Україні (за сумісництвом), розташоване у м. Варшава (Республіка Польща).
  3. Почесне консульство Республіки Албанія в Харкові відкрито 16 червня 2015 року.

 

Політичний діалог

Двосторонній діалог на найвищому рівні:

1 липня 2011 р. – зустріч Спікера Парламенту Албанії Ж.Топаллі з Президентом України В.Ф.Януковичем та Головою Верховної Ради України В.М.Литвиним під час саміту ПА ЧЕС у м. Київ (Україна).

Діалог на рівні зовнішньополітичних відомств:

24 вересня 2009 р. – зустріч т.в.о. Міністра закордонних справ України В.Д.Хандогія з Віце-прем’єр-міністром, Міністром закордонних справ РА І.Метою в рамках 64-ї сесії ГА ООН в Нью-Йорку (США).

2 грудня 2010 р. – зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з Міністром закордонних справ РА Е.Хаджинасто під час саміту ОБСЄ в Астані (Казахстан).

19 квітня 2012 р. – зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з Міністром закордонних справ РА Е.Хаджинасто під час саміту НАТО в Брюсселі (Бельгія).

6  грудня 2012 р. – зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з Міністром закордонних справ РА Е.Панаріті під час 19-го засідання РМ ОБСЄ у Дубліні (Ірландія).

4 листопада 2016 р. – офіційний візит Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна в Албанію (переговори з Президентом Албанії Б.Нішані, Спікером Парламенту І.Метою та Міністром закордонних справ Албанії Д.Бушаті).

В рамках візиту підписано Угоду між Кабінетом Міністрів України та Радою Міністрів Республіки Албанія про взаємне скасування візових вимог.

 Міжпарламентське співробітництво:

15 квітня 2015 р. у Верховній Раді України створено Депутатську групу ВРУ з міжпарламентських зв’язків з Республікою Албанія, до складу якої увійшли
8 народних депутатів.

В Парламенті Албанії існує Група дружби з Україною, до складу якої входить 5 депутатів.