УВАГА! ВІДПОВІДІ НА ВАШІ ПИТАНЯ ШУКАЙТЕ ТУТ:
Доступно про важливе - у рубриці #КонсулДопомагає на сторінці МЗС у Facebook
Пропонуємо ознайомитися з низкою дописів щодо поширених питань консульської сфери, підготовлених Департаментом консульської служби за принципом "Коротко. Просто. Зрозуміло".
Усі наявні дописи - за хештегом #КонсулДопомагає
Хочете легко знаходити ці та майбутні дописи? Просто додайте посилання на хештег до закладок у своєму браузері.
Чи можна залишити старий паспорт після оформлення нового (у старому паспорті є дійсні візи інших країн)?
Якщо у вас є лише один проїзний документ, вам може бути оформлено другий без необхідності здати попередній паспорт при подачі документів або отриманні нового виготовленого паспорта. Якщо у вашому старому дійсному закордонному паспорті є дійсні іноземні візи, ви можете його залишити, для чого необхідно скласти відповідну заяву. Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здати при подачі документів на оформлення нового паспорта.
Як оформити пенсію громадянину України?
Призначення, перерахунок та виплата пенсій є компетенцією Пенсійного фонду України.З цього питання слід звертатися до територіальних органів Пенсійного фонду України за місцем реєстрації в Україні.
Поштова адреса: Україна, 01601, м.Київ-14, вул. Бастіонна, 9
Електронна пошта: [email protected],
Факс: (044) 284-73-37
Офіційний веб-сайт: www.pfu.gov.ua
Пенсійний веб-портал: http://portal.pfu.gov.ua/Info/DetailF
Присутність на Facebook.com: Пенсійний фонд України
Телефонний контактний центр Пенсійного фонду України:
0-800-503-753 (зі стаціонарних телефонів по всій Україні - безкоштовно)
Приймальня громадян Пенсійного фонду України:
м. Київ, вул. Бастіонна, 9, окремий вхід в приміщення зі сторони вулиці Сергія Струтинського.
Як оформити отримання матеріальної допомоги при народженні дитини?
З цього питання слід звертатися до органів соціального захисту населення за місцем проживання в Україні.
Нарахування та виплата матеріальної допомоги при народженні дитини є компетенцією Міністерства соціальної політики України: м.Київ, вул. Еспланадна, 8/10, 01601
Тел. +38 (044) 289-66-89; +38 (044) 226-24-45
Факс +38 (044) 289-00-98
Офіційне інтернет-представництво: www.mlsp.gov.ua
Eлектронна адреса: [email protected]
Які правила переміщення предметів через митний кордон України?
Питання, що стосуються ввезення/вивезення, тимчасового ввезення, транзиту предметів, переміщення транспортних засобів, митного оформлення міжнародних поштових та експрес відправлень, переміщення продуктів харчування, переміщення валюти та культурних цінностей є компетенцією Державної митної служби України.
Поштова адреса: 04119, м. Київ-119, вул. Дегтярівська, 11-г
Телефони: +38 (044) 247-26-06, +38 (044) 247-27-06
Факс: +38 (044) 247-28-51, +38 (044) 489-02-12
E-mail: [email protected]
Телефон довіри: +38 (044) 247-27-19
Який термін оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон в дипломатичних установах України?
Відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженого постановою КМУ від 07.05.2014 №152 паспорт без урахування строків доставки видається дипустановою у строк до трьох місяців з дня подання заяви-анкети та сплати консульського збору. Термін доставки паспорта до Посольства – до 1 місяця
Чи можу я мати на руках два паспорти для виїзду за кордон?
У разі здійснення регулярних поїздок за кордон та необхідності при цьому завчасного оформлення віз для в'їзду до іноземних держав за обґрунтованою заявою громадянину може бути оформлено другий паспорт.
Чи можу я оформити довіреність на відстані?
Ні, нотаріальні дії здійснюються виключно у присутності заявника, тобто особи, чий підпис на довіреності або заяві буде посвідчуватися у нотаріальному порядку консульською посадовою особою.
Як я можу втратити/вийти з громадянства України?
Статтею 17 Закону України «Про громадянство» від 18.01.2001р. визначено підстави припинення громадянства України (зокрема, внаслідок виходу, втрати та за підставами, передбаченими міжнародними договорами України). Такої форми як «відмова» від громадянства України законодавством не передбачено. Подача декларації в уповноважені органи іноземної держави про відмову від українського громадянства не є підставою для позбавлення Вас громадянства України або для виходу з громадянства України.
Статтю 18 Закону передбачено, що громадянин України, який відповідно до чинного законодавства України є таким, що постійно проживає за кордоном, може вийти з громадянства України за його клопотанням (громадянин (ка), що виїхав (ла) на постійне місце проживання за кордон, має про це штамп (печатку) в закордонному паспорті та перебуває на постійному консульському обліку в дипломатичній чи консульській установі України за кордоном).
Вихід з громадянства України згідно зі статтею 18 Закону оформлюється у випадку, якщо особою набуто громадянство іншої держави або отримано документ, виданий уповноваженим органом іншої держави, про те, що він/вона набуде її громадянство, якщо вийдете з громадянства України.
Я маю авіаквиток до України, але строк дії мого закордонного паспорта закінчився. Чи зможу я виїхати з території Греції на підставі свого паспорта?
Грецьким законодавством передбачено, що виїзд іноземців з території Грецької Республіки здійснюється по дійсному паспортному документу. Вам необхідно звернутися до Посольства особисто для оформлення тимчасового проїзного документа – посвідчення особи на повернення в Україну. Для цього необхідно мати закордонний паспорт, дві фотокартки та заповнитиу заяву-анкету, а також сплатити консульський збір за оформлення документа.
Мені потрібно видати довіреність на вчинення дій від мого імені. Чи буде довіреність, засвідчена консулом, дійсною в Україні?
Згідно з чинним законодавством у сфері нотаріату консул може засвідчити ваш підпис на довіреності.
Водночас, з огляду на відсутність доступу закордонних дипломатичних установ України до Єдиного реєстру довіреностей, до кожної посвідченої довіреності консул засвідчує підпис довірителя на спеціальній заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі.
Для того, щоб засвідчити довіреність та заяву про її реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей, вам необхідно надати Ваш закордонний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також дані паспорта представника, копія довідки про присвоєння йому ідентифікаційного номера, місце реєстрації тощо.
Як перевірити кількість днів короткотермінового перебування, що залишаються у разі безвізового приїзду?
Безвізовий режим дозволяє короткотермінове перебування в державах-членах ЄС (за виключенням Великобританії та Ірландії) та інших державах-учасницях Шенгенської угоди до 90 днів протягом 180 днів.
Перевірити сукупний строк перебування особи в ЄС можна за наступним посиланням:
У разі, якщо особі необхідно перебувати в ЄС триваліший час, необхідно оформити національну візу типу Д для довгострокового перебування.
Що потрібно для того, щоб скористатись правом безвізових поїздок до Шенгенської зони?
Для того, щоб скористатись правом безвізових поїздок до Шенгенської зони, потрібно оформити закордонний біометричний паспорт (http://dmsu.gov.ua/posluhy/dokumenti-dlya-vijizdu-za-kordon ).Крім цього, також необхідно мати під час кожної подорожі документи, щопідтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність достатніх фінансових засобів на весь час перебування і намір повернутися до місця проживання.Громадяни, які мають дійсний закордонний паспорт старого зразка (не біометричний) також можуть в’їжджати на територію ЄС за наявності шенгенської візи.
Чи мають право прикордонні служби держав-членів ЄС вимагати додаткові документи з громадян України, які подорожують з метою туризму?
Прикордонні служби держав-членів ЄС мають право вимагати документи, які підтверджують мету подорожі та наявність фінансових засобів для її здійснення. З цією метою громадянам України потрібно мати документи, які підтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність достатніх фінансових засобів на весь термін перебування і намір повернутися до місця постійного проживання.Крім цього, громадянам необхідно мати поліс медичного страхування, а у разі подорожі автомобілем - страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу.
Чи дійсною є шенгенська віза (багаторічна) віза для в’їзду до ЄС після запровадження безвізового режиму з Україною?
Так, віза є дійсною і громадяни, які мають дійсні шенгенські візи, можуть в’їжджати на територію ЄС протягом усього строку їхньої дії.
Чи можуть громадяни з паспортами старого зразка (не біометричними) в’їжджати до Шегенської зонибез віз?
Громадяни, які мають дійсний закордонний паспорт старого зразкаможуть в’їжджати до країн шенгенської зони виключно за умови наявності дійсної шенгенської візи.
До яких країн українські громадяни можуть в’їжджати без віз після запровадження безвізового режиму з Євросоюзом?
Після запровадження безвізового режиму громадяни України зможуть в’їжджати без віз до усіх держав-членів ЄС (за винятком Великобританії та Ірландії), а також до 4 держав-асоційованих учасниць Шенгенської угоди: Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.
Отже, отримання візи не вимагатиметься під час поїздок до таких держав: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Республіка Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.
Про порядок оформлення і видачіпосвідчення закордонного українця
https://mfa.gov.ua/ua/about-ukraine/ukrainians-abroad