Оформлення та обмін закордонного паспорта
Опубліковано 29 вересня 2022 року о 18:53

Оформлення закордонного паспорта вперше

У цьому розділі наведена інформація про оформлення закордонного паспорта особам, які його до цього ніколи не мали закордонний паспорт (діти, особи, які щойно набули громадянства України тощо). Якщо у Вас вже є закордонний паспорт, але його необхідно замінити (наприклад, внаслідок закінчення терміну дії або зміни прізвища), дивіться блок Обмін закордонного паспорта.

1. Особам, які досягли 16-ти річного віку, паспорт оформлюється на 10 років на підставі особистої заяви-анкети.

Зверніть увагу, що до досягнення 16-річного віку (навіть за кілька днів) може бути прийнято заяву лише на оформлення паспорта терміном дії на 4 роки (відповідно до вимог, наведених у п. 2).

2. Особам, які не досягли 16-річного віку, паспорт оформлюється на 4 роки (у тому числі особам, які досягли, наприклад 14- чи 15-річного віку) на підставі:

 • заяви-анкети одного з батьків (якщо батьки не перебувають у шлюбі - на підставі заяви-анкети того з батьків, з ким проживає дитина)
 • та заяви-згоди другого з батьків (заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства). Більше про згоду від другого з батьків дивіться у блоці "Особливості оформлення паспорта дітям".

Оформлення паспорта здійснюється за попереднім записом (записатися можна за посиланням https://online.mfa.gov.ua/application) та  подається до Посольства наступний

Перелік документів :

1) заява-анкета для внесення даних до Єдиного державного демографічного реєстру (формується в електронній формі консульською посадовою особою під час консульського прийому на підставі наданих заявником документів, видруковується і перевіряється заявником та консулом);

2) дійсний документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (паспорт громадянина України;  тимчасове посвідчення громадянина України) та копії його першої сторінки;

❗Увага! У разі, коли особі, народженій після 01.03.2001 р., не оформлювався документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України, подається довідка про реєстрацію особи громадянином України за народженням (більше інформації у розділі Набуття громадянства України за народженням);

3) свідоцтво про народження та його копію (свідоцтво про народження подається:

 • якщо паспорт оформлюється для дитини, що не досягла 16-річного віку;
 • при оформленні паспорта вперше у  зв'язку з досягненням дитиною 16-річного віку);

 4) документ  (у вигляді αδεια παραμονής), що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном, та його копію (термін та мета перебування за кордоном не мають значення; документ не апостилюється та не перекладається). У разі відсутності такого документа, слід надати довідку зі школи з перекладом на українську мову;

 • при оформленні закордонного паспорта для новонародженої дитини дозвіл на проживання за кордоном  надавати не потрібно.

5) фотокартки подаються лише у наступних випадках:

 •  у разі оформлення паспорта особі, що не досягла дванадцятирічного віку,
 •  у разі оформлення паспорта особі, яка не може пересуватись самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, що підтверджується відповідною довідкою лікувального закладу (засвідченою апостилем та перекладеною українською мовою).

У вищевказаних випадках подаються дві кольорові фотокартки розміром 3,5х4,5 см та одна фотокартка розміром 10х15 см. Прохання обов’язково ознайомитися з вимогами до фотокарток, що подаються для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (уніфіковано з нормами ICAO Doc 9303).

В усіх інших випадках фото заявника робиться на місці та у дигітальному вигляді вноситься до системи (фото не видруковується). Додатковий збір за фото не стягується.

6) оплата консульських послуг за оформлення паспорта та автоматизовану обробку анкети  здійснюється в приміщенні Посольства через банкомат (виключно готівкою).

Просимо взяти до уваги, що з 01.10.2016 року при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон обов'язково подаються відцифровані відбитки пальців рук (з 12-ти років). Відмова від внесення біометричної інформації до електронного носія законом більше не передбачена.

Увага! На всіх документах, що видані іноземними органами влади, має бути проставлено штамп „APOSTILLE“ . Апостиль проставляється на свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про зміну прізвища/імені, рішення суду, свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про смерть тощо. Докладнішу інформацію дивіться на сторінці "Засвідчення документів". Після проставлення штампа „APOSTILLE“,  необхідно здійснити переклад документів, виданих компетентними органами іноземної держави, у вповноваженого перекладача (інформація за посиланням: Апостиль та переклад).

Оформлення паспорта здійснюється за попереднім записом (записатися можна за посиланням https://online.mfa.gov.ua/application).

Дітям у віці до 16 років, паспорт оформляється на 4 роки на підставі заяви-анкети одного з батьків (якщо батьки не перебувають у шлюбі – на підставі заяви-анкети того з батьків, з ким проживає дитина, що підтверджується наданням відповідного документа) або інших законних представників, а також документів, зазначених у блоці Оформлення закордонного паспорта вперше

Інший з батьків подає:

 • окрему заяву-згоду на виготовлення закордонного паспорта для дитини заява-згода батьків ПГУВК
 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон і його копію.

У разі відсутності другого з батьків така заява подається нотаріально засвідченою. Заява може бути посвідчена нотаріусом в Україні чи будь-яким нотаріусом на території Греції. В останньому випадку така заява має бути додатково засвідчена штампом «Apostille».

Заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства (необхідно надати підтверджувальні документи та їхні копії). У разі неможливості присутності у Посольстві другого з батьків дитини, а також відсутності нотаріально засвідченої згоди від другого з батьків разом із документами, передбаченими для оформлення паспорта, подається оригінал та копія одного з таких документів:

1) свідоцтва про смерть другого з батьків;

2) рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

3) рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

4) рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

5) у випадку, якщо батьки не перебувають у шлюбі, - документ, що підтверджує реєстрацію місця проживання дитини разом з тим з батьків, який подає заяву-анкету;

6) оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

У разі якщо мати або батько після народження дитини змінили прізвище, додатково подаються (в оригіналі та копії) документи, що підтверджують цей факт (свідоцтво про шлюб, про розлучення, про зміну прізвища тощо).


Присутність дитини в Посольстві під час подання документів на оформлення їй паспорта вимагається лише з 12-річного віку. Для оформлення/обміну закордонного паспорта дітям до 12 років замість особистої присутності  необхідно надавати одну кольорову фотокартку дитини розміром 10х15 см (дивіться вимоги до фотокарток)

За умови відсутності у дитини статусу постійного проживання за кордоном (дивись розділ Оформлення ПМП. Загальна інформація), починаючи з 14-річного віку, обов’язковим є надання документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (паспорт громадянина України для виїзду за кордон, паспорт громадянина України («національний паспорт»), проїзний документ дитини тощо) виданий на її ім’я.

Про втрату або викрадення за кордоном паспорта необхідно повідомити компетентним органам Греції та Посольству України в Греції.

Якщо Ви заявили про втрату або викрадення паспорта, Ви маєте право звернутися до Посольства України в Греції  з метою оформлення нового паспорта для виїзду за кордон незалежно від терміну Вашого перебування за кордоном.

Рішення про оформлення паспорта замість втраченого або викраденого паспорта приймається за результатами ідентифікації особи та встановлення належності до громадянства України. Тому слід попередньо звернутися на електронну адресу Посольства [email protected] щодо питання встановлення Вашої особи та встановлення факту належності до громадянства України.

Перелік документів

Документи, передбачені для його оформлення (дивіться блок Обмін закордонного паспорта), а також:

Заява про оформлення паспорта у зв’язку з його втратою або викраденням (у довільній формі);

Документ (протокол, довідка тощо), виданий грецькою поліцією - αστυνομικό τμήμα - (або іншої держави, в якій втрачено або викрадено паспорт), що підтверджує факт Вашого звернення з приводу його втрати або викрадення, та його копію. Протокол з поліцейського участка з обов'язковим внесенням номера втраченого документа. На протоколі ставиться апостиль за адресою: вул. Катехакі 56, 1 поверх пон-пт з 9.00 до 13.00. БЕЗКОШТОВНО (Κατεχακι 56, Αθήνα, 1ος οροφοςі) робиться переклад на українську мову. Список дипломованих перекладачів

Увага! Якщо Ви заявили про втрату або викрадення паспорта перебуваючи за кордоном, знайшли його, Ви зобов’язані протягом однієї доби здати (надіслати) знайдений паспорт до Посольства для його списання та знищення.

У разі втрати особою, яка постійно проживає за кордоном, або викрадення у неї паспорта під час перебування в Україні оформлення та видача паспорта здійснюється територіальним органом або підрозділом ДМС.

Обмін закордонного паспорта здійснюється за попереднім записом (записатися можна за посиланням https://online.mfa.gov.ua/application)  в порядку, встановленому для його оформлення, у разі:

- зміни імені (прізвище чи/та ім'я);

- закінчення строку дії паспорта (документи подаються не раніше, ніж за 6 місяців до закінчення дії наявного паспорта);

- відсутності вільних сторінок у паспорті;

- непридатності паспорта для подальшого використання;

- виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта.

Крім цього, чинне законодавство дозволяє кожному громадянину одночасно мати два чинних закордонних паспорти. Для отримання додаткового закордонного паспорта слід подати аналогічні документи, що й для його обміну. Але під час подання документів у Посольстві слід буде подати також заяву у довільній формі, яка формально обґрунтовує потребу у додатковому документі. Зверніть увагу, що додатковий закордонний паспорт можна оформити лише, якщо вже наявний закордонний паспорт є чинним і не підлягає обміну у зв'язку зі зміною прізвища чи пошкодженням.

Перелік документів:

1) заява-анкета для внесення даних до Єдиного державного демографічного реєстру (формується в електронній формі консульською посадовою особою під час консульського прийому на підставі наданих заявником документів, видруковується і перевіряється заявником та консулом);

2) дійсний документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (паспорт громадянина України; паспорт громадянина України для виїзду за кордон; тимчасове посвідчення громадянина України; дипломатичний паспорт; службовий паспорт; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну, ст.5 Закону України „Про громадянство України”), та копії його першої сторінки й сторінки зі штампами про постійне проживання  та консульський облік (якщо такі відмітки є);

❗Увага! У разі, коли особі, народженій після 01.03.2001 р., не оформлювався документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або надає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, подається довідка про реєстрацію особи громадянином України (дивись розділ Набуття громадянства України за народженням);

4) документ  (у вигляді άδεια παραμονής), що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном, та його копію (термін та мета перебування за кордоном не мають значення; документ не апостилюється та не перекладається);

5) паспорт, що підлягає обміну (за винятком випадку його втрати/викрадення), та копію його першої сторінки й сторінки з відмітками про ПМП (більше в розділі Оформлення ПМП. Загальна інформація) й консульський облік, якщо такі відмітки внесені до паспорта (більше за посиланнями Тимчасовий КО Постійний КО);

6) документи та їхні копії, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну (якщо паспорт обмінюється не у зв'язку з зіпсуванням, закінченням терміну дії або вільних сторінок).

Наприклад, у разі зміни прізвища особи, що тимчасово проживає/перебуває за кордоном, обов’язково подається національний паспорт вже зі зміненим прізвищем. Якщо документ, на підставі якого було змінено прізвище у національному паспорті, видавався за кордоном (наприклад, видані в Греції), слід надати оригінал засвідченого апостилем документа та його копію (дивись посилання:Апостиль та переклад).  

У разі зміни прізвища особи, що постійно проживає за кордоном (дивись розділ Оформлення ПМП. Загальна інформація, подається засвідчений у встановленому порядку документ(дивись посилання:Апостиль та переклад), що підтверджує зміну прізвища.

      Фото заявника робиться в приміщенні Посольства та у дигітальному вигляді вноситься до системи (фото не видруковується). Додатковий збір за фото не стягується.

7) оплату консульських послуг за оформлення паспорта та автоматизовану обробку анкети (готівкою) можна здійснити в приміщенні Посольства через банкомат (лише готівка).

Просимо взяти до уваги, що з 01.10.2016 року при оформленні/обміні паспорта громадянина України для виїзду за кордон обов'язково подаються відцифровані відбитки пальців рук. Відмова від внесення біометричної інформації до електронного носія законом більше не передбачена.

Увага! На всіх документах, що видані іноземними органами влади, має бути проставлено штамп „APOSTILLE“ (проставляється в таких органах Греції, дивись посилання:Апостиль та переклад) .  Апостиль проставляється на свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про зміну прізвища/імені, рішення суду, свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про смерть тощо. Докладнішу інформацію дивіться на сторінці "Засвідчення документів". Після проставлення штампа „APOSTILLE“,  необхідно здійснити переклад документів, виданих компетентними органами іноземної держави, у вповноваженого 


Після оформлення особі паспорта для виїзду за кордон її попередній паспорт для виїзду за кордон вилучається та анулюється шляхом пробиття не менш як одного отвору в машинозчитуваній зоні. Разом з тим, якщо в паспорті проставлені одна чи декілька дійсних віз, за заявою особи її анульований паспорт для виїзду за кордон може не вилучатися (п. 92 Постанови), зокрема - щоб полегшити формальності з перенесення візових документів до нового паспорта або продовження дозволу на проживання.

У разі виникнення обставин (подій), у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну (крім закінчення строку дії паспорта), особа зобов’язана подати зазначені документи протягом одного місяця з дати настання таких обставин (подій). Звертаємо увагу, що паспорти, які підлягають обміну у зв’язку зі зміною прізвища, імені або по батькові особи згідно з п. 89 Постанови вважаються недійсними та підлягають вилученню і знищенню.

У разі виникнення на території України в особи, яка постійно проживає за кордоном, обставин (подій), у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну, оформлення та видача паспорта здійснюється територіальним органом або підрозділом ДМС .

!!! У разі необхідності оформлення другого закордонного паспорта (тобто з тим, щоб у особи залишилися обидва паспортні документи), необхідно при подачі документів для оформлення закордонного паспорта надати заяву (можна завантажити за посиланням: заява-залишення ПГУВК)

Закордонна дипломатична установа має право відмовити особі у видачі паспорта, якщо:

1) особа не є громадянином України;

2) стосовно видачі паспорта для виїзду за кордон звернулася особа, яка не досягла 16-річного віку, або її законні представники/уповноважена особа, які не мають документального підтвердження повноважень на отримання паспорта для виїзду за кордон;

3) особа вже отримала два паспорти для виїзду за кордон, які є чинними на день звернення (крім випадків, передбачених пунктом 22 Порядку);

непоодинокі випадки відмови у видачі паспорта пов'язані з тим, що у заявника наявний чинний закордонний паспорт, який оформлювався як другий (додатковий) до наявного, термін чинності якого вже збіг, але заявник не здав його до Посольства чи до органу Державної міграційної служби;

відтак, радимо брати з собою усі наявні паспорти громадянина України, які Ви маєте, навіть якщо строк їхньої дії вже закінчився. Ми зможемо їх вилучити й анулювати у системі, що розблокує оформлення нового документа. Анульовані документи (на першій сторінці такі паспорти мають парні отвори) при цьому брати з собою потреби немає - їх вже було вилучено з системи;

4) заявник подав не в повному обсязі документи та інформацію, необхідні для оформлення і видачі паспорта для виїзду за кордон;

5) дані, отримані з відомчих інформаційних систем, баз даних Реєстру, картотек, не підтверджують інформацію, надану заявником.

Рішення про відмову у видачі паспорта доводиться до відома особи після встановлення підстав відмови. За бажанням заявника, рішення ЗДУ може бути надано йому в письмовій формі, з обов’язковим зазначенням загаданих підстав. Особа має право звернутися до ЗДУ з повторною заявою-анкетою про видачу паспорта в разі зміни або усунення обставин, у зв’язку з якими їй було відмовлено в такій видачі.

Рішення про відмову в оформленні, видачі паспорта, його тимчасове затримання та вилучення може бути оскаржено особою в адміністративному порядку або до суду.

У разі оскарження особою рішення про відмову в оформленні та видачі паспорта остаточне рішення щодо оформлення та видачі паспорта особі приймає МЗС. Інформація про результати розгляду скарги доводиться МЗС до відома особи в установлений законодавством строк.

Для отримання інформації про стан оформлення закордонного паспорта  введіть наданий Вам ідентифікатор сесії  за посиланням http://passport.mfa.gov.ua/


Пояснення статусів відстеження у системі:

Заявку подано = заяву про оформлення або обмін закордонного паспорта прийнято у роботу

Дані відправлено на перевірку = електронний пакет даних надіслано на перевірку до Головного обчислювального центру ДМС

Дані відправлено на персоналізацію =перевірку пройдено, пакет даних надіслано на підприємство-виробник для виготовлення нового паспорта

Документ виготовлено = до бланка закордонного паспорта було внесено персональну та біометричну інформацію. Документ очікує на відвантаження до МЗС, а звідти - з командирською поштою - до Генерального консульства.

Документ прибув до ЗДУ = документ було доставлено до Посольства України в Греції. Ми зареєстрували його у системі та найближчим часом поінформуємо Вас отримання нового документа.


Отримання закордонного паспорта

Паспорт видається особисто заявникові, а у виняткових випадках також його батькам (усиновлювачам) або іншим законним представникам у разі пред'явлення ними свого паспорта та відповідних підтверджувальних документів або іншій особі за дорученням заявника (додається до заяви-анкети).

Паспорт видається тому з законних представників, хто подавав заяву на оформлення закордонного паспорта, тобто був заявником. 

Особа, якій видається паспорт:

 • посвідчує свою особу шляхом надання закордонного або національного паспорта (за винятком обміну у зв'язку з втратою закордонного паспорта)
 • ставить дату та власноручний підпис про отримання паспорта в спеціально відведеній для цього графі заяви-анкети.

Під час видачі паспорта для виїзду за кордон проводиться перевірка персональних та біометричних даних особи, на ім’я якої оформлено паспорт, у тому числі шляхом зчитування інформації з безконтактного електронного носія.

З дня подання заяви про оформлення/обмін закордонного паспорта новий документ видається Посольством у строк до трьох місяців (без урахування строків доставлення).

До моменту отримання нового закордонного паспорта попередній залишається у заявника. Лише у день отримання нового документа попередній паспорт анулюється та вилучається.

Попередній паспорт не вилучається, якщо новий документ оформлювався у якості другого (додаткового) закордонного паспорта.

Попередній паспорт після анулювання (пробиття отворів у машинозчитуваній зоні ламінованої сторінки) можна отримати назад (якщо у цьому є потреба: чинна віза, дозвіл на перебування в Греції тощо). Для цього у запрошенні на отримання нового паспорта слід позначити відповідний пункт форми.

Новий закордонний паспорт можна отримати в Посольстві протягом одного року з моменту його надходження до установи.

Увага! Якщо протягом року заявник не звернувся за новим паспортом, що надійшов до Посольства, документ знищується у встановленому порядку. 

Звертаємо увагу, що, на період дії воєнного стану, доставка виготовлених паспортів з України до Греції здійснюватиметься виключно за допомогою оператора поштового зв’язку з міжнародних експрес-відправлень «VFS.Global» за письмовою заявою та коштом заявника.

Здійснити реєстрацію для організації доставки можливо за посиланням: https://services.vfsglobal.com/ppj/uk/ukr/login

Інструкція про те, як замовити кур’єрську доставку та провести оплату міститься за посиланням: https://services.vfsglobal.com/upa/uk/ukr/apply-passport

Просимо врахувати, що в умовах воєнного стану, термін доставки виготовленого паспорта з України до Греції становить від 6 до 9 днів та може бути затриманий до 3-х тижнів.

Дізнатися транслітерацію Вашого імені та прізвища відповідно до норм чинної постанови КМУ можна на відповідній сторінці Державного підприємства "Документ" ("Паспортний сервіс").

У паспорті для виїзду за кордон ім’я особи зазначається українською мовою та через скісну риску - латинськими літерами відповідно до правил транслітерації (п. 108 Постанови).

На письмове прохання заявника внесення прізвища та імені особи, на ім’я якої оформлюється паспорт для виїзду за кордон, латинськими літерами може бути виконано відповідно до:

- написання у раніше виданих документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, оформлених компетентними органами України, або - документах, що підтверджують факт народження, зміни імені (у тому числі у разі укладення або розірвання шлюбу), виданих компетентними органами іноземної держави та апостильованих або легалізованих в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

Крім того

Написання прізвища особи у паспорті для виїзду за кордон може бути виконано відповідно до написання прізвища

 • її дитини
 • батьків (або одного з них)
 • одного з подружжя

у раніше виданих їм паспортах для виїзду за кордон (у тому числі в паспортах для виїзду за кордон, виданих іноземними державами, якщо дитина/батьки/одне з подружжя є іноземцями).


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux