Посольство України у Грецькій Республіці

Київ 16:26

В Афінах проходять Шевченківські заходи, приурочені до 205–ї річниці з дня народження Кобзаря

07 березня 2019, 18:18

За щорічною традицією в Афінах проходять Шевченківські заходи, приурочені до 205–ї річниці з дня народження Кобзаря
Розпочалися вони 6-го березня ц.р. пам’ятним вечором, присвяченим життю і творчості Т.Г.Шевченка, який відбувся на сцені одного з культурних центрів м.Пірей, за ініціативи української громади Греції та Греко-Української Палати. 

Програма заходу включала доповіді відомих грецьких науковців та дослідників творчості Кобзаря: письменника, Голови Філологічного Дому м.Пірей С.Мілесіса, театрознавця та театрального критика К.Рапанакі, а також виступ художника В.Паппаса, якого полум’яні вірші Т.Шевченка надихнули на створення портрету поета. Картина передана в подарунок Посольству України в Греції. Посол України в Грецькій Республіці Сергій Шутенко звернувся до присутніх з вітальним словом.
Святковий концерт, організований за спільної ініціативи усіх громадських об’єднань українців Греції: «Український журавлиний край», Центру підтримки і розвитку української культурної спадщини «Трембіта», «Українсько-Грецька Думка», «Берегиня» та за участі усіх творчих колективів, що діють при цих громадах, продовжив програму, складену на основі творів поета. 
В урочистому заході взяли участь керівництво Греко-Української Палати, співробітники української дипустанови з родинами, представники органів місцевого самоврядування, національних меншин Греції, релігійної громади, журналісти, учні українських шкіл.