Посольство України у Грецькій Республіці

Київ 15:55

До Дня пам’яті та примирення і 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

08 травня, 06:05

День пам'яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні — пам’ятні дати в житті українського народу, які відзначають 8 та 9 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини.

Відповідно до Указу Президента України № 99, підписаного 3 квітня ц. р., метою відзначення є вшанування подвигу Українського народу у боротьбі за свободу, висвітлення його ролі та внеску у перемогу країн антигітлерівської коаліції над нацизмом.

У ці дні ми висловлюємо повагу всім борцям проти нацизму, увічнюємо пам'ять про загиблих воїнів, жертв війни, депортацій і військових злочинів проти людяності, скоєних у роки Другої світової війни. Народ України вшановує пам’ять усіх людей різних національностей та народностей, які віддали своє життя за мир та процвітання усього світу.

Друга світова війна для України розпочалася 1 вересня 1939 р. із німецьким вторгненням в Польщу. 110-120 тис. українців у лавах Війська Польського розпочали світову боротьбу проти нацизму, 8 тис. з них загинуло протягом першого місяця війни. У часи жахливого лихоліття Україна опинилася в епіцентрі запеклих боїв. Загальні втрати України оцінюються у 8-10 мільйонів життів, понад 700 міст і 28 тисяч сіл були зруйновані.

Українці боролися проти фашистської Німеччини та її союзників у складі  армій Польщі та СРСР, Канади, Франції, США та інших країн, на театрах воєнних дій Європи, Африки та Азії.

Багато героїв-українців сприяли перемозі над фашистськими загарбниками: Олексій Берест був одним з тих, хто встановив прапор СРСР на Рейхстазі в Берліні, Іван Кожедуб, льотчик-винищувач -  визнаний найкращий ас союзної авіації.

Цього року 28 жовтня наша держава відзначатиме 75-ту річницю вигнання нацистів з України. Навіть донині у пам’яті українського народу ще не стерлися жахіття нацистської окупації. На жаль, український народ  знову зі зброєю в руках повинен захищати свободу, незалежність і територіальну цілісність своєї держави.

Порушуючи основні принципи міжнародного права, територіальну цілісність, суверенітет і недоторканність кордонів нашої держави, країна-агресор вторглася на територію Автономної Республіки Крим та Східної України, надає підтримку терористичним організаціям (т.зв. «ДНР» та «ЛНР»). Керівництво Росії ніби забуло, як під час Другої світової війни росіяни та українці  пліч-о-пліч боролися проти нацизму. І таким визнанням внеску українців у перемогу над нацизмом стало включення України до складу держав – засновниць ООН. Тому агресивна політика Кремля сприймається сьогодні особливо гостро світовою спільнотою як загроза міжнародному миру та безпеці.

Символом відзначення Дня пам'яті та примирення став червоний мак - міжнародний символ скорботи за жертвами усіх військових та цивільних збройних конфліктів.

То ж сьогодні ми схиляємо голову, вшановуючи пам’ять тих, хто загинув на полях битв і в таборах смерті, в містах і селах. Всі ми в неоплатному боргу перед полеглими у справедливій боротьбі за гідність людини, за мирне небо.

Сьогодні разом з усім світом ми віддаємо данину глибокої поваги ветеранам Другої світової війни, а також тим, хто відстоював свободу та незалежність нашої держави!