Посольство України у Грецькій Республіці

Київ 15:55

Українсько-албанські політичні відносини

Встановлення дипломатичних відносин: 13 січня 1993 року.

Дипломатичні установи:

  1. Посольство України в Республіці Албанія (за сумісництвом),  розташоване у м. Афіни (Грецька Республіка).
  2. Посольство Республіки Албанія в Україні (за сумісництвом), розташоване у м. Варшава (Республіка Польща).

Політичний діалог

Діалог на рівні глав парламентів:

1 липня 2011 р. – зустріч Спікера Парламенту Албанії Ж.Топаллі з Головою Верховної Ради України В.М.Литвиним під час саміту ПА ЧЕС у м. Київ (Україна).

Діалог на рівні зовнішньополітичних відомств:

24 вересня 2009 р. – зустріч т.в.о. Міністра закордонних справ України В.Д.Хандогія з Віце-прем’єр-міністром, Міністром закордонних справ РА І.Метою в рамках 64-ї сесії ГА ООН в Нью-Йорку (США).

2 грудня 2010 р. – зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з Міністром закордонних справ РА Е.Хаджинасто під час саміту ОБСЄ в Астані (Казахстан).

19 квітня 2012 р. – зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з Міністром закордонних справ РА Е.Хаджинасто під час саміту НАТО в Брюсселі (Бельгія).

6  грудня 2012 р. – зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з Міністром закордонних справ РА Е.Панаріті під час 19-го засідання РМ ОБСЄ у Дубліні (Ірландія).

4 листопада 2016 р. – офіційний візит Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна в Албанію.

21-23 лютого 2018 р. – офіційний візит Міністра закордонних справ та у справах Європи Республіки Албанія Д.Бушаті в Україну.

Міжпарламентське співробітництво:

15 квітня 2015 р. у Верховній Раді України створено Депутатську групу ВРУ з міжпарламентських зв’язків з Республікою Албанія, до складу якої увійшли 
7 народних депутатів.

В Парламенті Албанії існує Група дружби з Україною, до складу якої входить 3 депутатів.

5 лютого 2018 р. – зустрічв Комітеті у закордонних справах ВРУ із делегацією Парламенту Республіки Албанія на чолі з Головою Комітету у закордонних справах М.Кодхелі.