Режим поїздок
Опубліковано 12 травня 2020 року о 00:00

Режим в’їзду:

 Безвізовий (до 90 днів протягом 180 днів) – для власників біометричних паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

Візовий – для власників паспортів громадянина України для виїзду за кордон (крім дипломатичних, службових паспортів України).

Безвізовий режим дозволяє короткотермінове перебування в державах-членах ЄС (за виключенням Великобританії та Ірландії) та інших державах-учасницях Шенгенської угоди до 90 днів протягом 180 днів.

Перевірити дозволений строк короткотермінового перебування особи в Шенгенській зоні, в т.ч. Греції, можна за наступним посиланням: http://ec.europa.eu/dgs/home-affairs/what-we-do/policies/borders-and-visas/border-crossing/schengen_calculator_en.html?lang=en

У разі, якщо особі необхідно перебувати в Греції триваліший час, необхідно оформити національну візу типу Д для довгострокового перебування.

З інформацією про візи для вїзду до Грецької Республіки, що можуть бути оформлені громадянам України, можна ознайомитися на веб-сторінці Посольства Греції в Україні: https://www.mfa.gr/missionsabroad/en/ukraine-en/visas

Перед виїздом до Грецької Республіки радимо уважно перевірити терміни дії Вашої візи або кількість днів попереднього короткотермінового перебування за безвізовим режимом, у разі планованого в’їзду за візою - кількість дозволених Вам в’їздів на територію Греції та загальний строк дозволеного за візою перебування на території Греції.

Громадяни України, які мають довгострокову багаторазову візу, видану іншою країною-членом Шенгенської зони, можуть в’їжджати до країн-членів Шенгенської зони, в т.ч. Греції.

Контролювати кількість днів, які Вам дозволено перебувати на території Греції та інших країн Шенгенської зони, можна за допомогою “шенгенського калькулятора” http://ec.europa.eu/dgs/home-affairs/what-we-do/policies/borders-and-visas/border-crossing/schengen_calculator_en.html?lang=en.

Пам’ятайте, що законодавство Греції зобов’язує виїхати з країни до закінчення терміну дії виданої Вам візи або 90 днів за безвізовим перебуваням, а в разі неможливості – завчасно звернутися до компетентних органів Греції щодо продовження термінів Вашого перебування в країні.

З метою уникнення небажаних наслідків не намагайтесь проїхати на територію Греції або інших країн Шенгенської зони нелегально, за простроченими/недійсними чи фальшивими документами, залишитись на території Греції довше строку, зазначеного у Вашій візі, або влаштуватись на роботу без відповідного на те дозволу на проживання та працевлаштування ‘(Άδεια παραμονής), виданого компетентними органами Греції.

Згідно з законодавством Греції це є злочини, що тягнуть за собою адміністративну та кримінальну відповідальність у вигляді затримання за порушення візового режиму, грошового штрафу, прийняття рішення про депортацію та подальшого видворення за межі країни із забороною в’їзду на територію Греції на термін до 5 років.

Документом, що дозволяє проживати та працевлаштовуватися в Греції на законних підставах є дозвіл на проживання та працевлаштування (Άδεια παραμονής), виданий компетентними органами країни. Інформаця щодо категорій, підстав оформлення такого дозволу розміщена на сайти компетентного відомства Греції – Міністерства міграціної політики і є доступною за посиланням http://www.immigration.gov.gr/immigration

Пам’ятайте, що, перебуваючи на території Греції, Ви маєте неухильно дотримуватись законодавства Греції. Незнання місцевих законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.

При виїзді за кордон необхідно мати при собі фотокопії сторінок закордонного та внутрішнього українських паспортів, оскільки в Греції  досить поширені випадки з викраденням паспортних документів (разом з портмоне, сумкою тощо). Зокрема, фотокопії паспортних документів допоможуть ідентифікувати Вашу особу в поліції, а також полегшать та прискорять процедуру оформлення Вам у консульських установах України в Греції посвідчення особи на повернення в Україну.

Перед виїздом за кордон обов’язково залишайте інформацію про місце Вашого перебування за кордоном (повну та точну адресу, номери телефонів, за якими з Вами можна зв’язатися).

Пам’ятайте! Щоб не стати жертвою злочинних угруповань, уникайте неправдивих оголошень у газетах, підозрілих або занадто привабливих пропозицій щодо працевлаштування з боку невідомих Вам людей, агенцій тощо.

У разі затримання чи обмеження Вашої свободи в будь-якій формі, ви маєте право вимагати зустрічі з консулом України.

Якщо Ви стали жертвою торгівців людьми, повідомте про це закордонні установи України на території Греції.

Крім того, з порушеного питання можна звертатися до Міжнародної організації з міграції (МОМ) у м. Київ, що допомагає жертвам торгівлі людьми i сексуальної експлуатації та сприяє поверненню громадян України на Батьківщину, за телефонами: 38 (044) 490-56-80, 38 (044) 490-56-81, 38 (044)490-56-82, 38 (044) 490-56-84.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux