Оформлення дозволу на постійне проживання за кордоном (ПМП). Загальна інформація
Якщо Ви отримали від компетентних органів Греції дозвіл на проживання (необов'язково необмежений) і вирішили залишитись у Греції, Ви можете також отримати дозвіл від компетентних органів України на залишення на постійне проживання за кордоном (ПМП) та отримати у такий спосіб статус нерезидента України. Оформлення ПМП є також обов'язковою передумовою для подальшого виходу з громадянства України (на виконання вимог ст. 18 Закону України "Про громадянство України").
Дозвіл на ПМП може бути оформлений також в Україні – за місцем останньої реєстрації, згідно з позначкою у паспорті громадянина України - через органи Державної міграційної служби України (термін прийняття рішення у разі подання клопотання про виїзд на ПМП за кордон безпосередньо до органів ДМС на території України – до 90 днів).
Процедура прийняття, розгляду, оформлення і проходження в дипломатичних представництвах або консульських установах України за кордоном клопотань громадян України, які виїхали за її межі тимчасово, про залишення на постійне проживання за кордоном регулюється Порядком розгляду в дипломатичних представництвах або консульських установах України за кордоном клопотань громадян України, які виїхали за її межі тимчасово, про залишення на постійне проживання за кордоном, затвердженим Наказом Міністра закордонних справ України від 22.12.2017 № 573. та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18 січня 2018 р. за № 77/31529 (набуття чинності 13.03.2018 року).
Підтвердженням оформленого дозволу про залишення/виїзд на постійне проживання за кордон з боку органів України є наявність у паспорті громадянина України для виїзду за кордон відмітки „Постійне проживання”. Відсутність такої відмітки означає, що Ви не ще оформили дозволу на залишення/виїзд на ПМП з боку України та де-юре вважаєтесь таким, що постійно проживає в Україні.
Оригінали яких документів залишаються в Посольстві
В Посольстві залишаються наступні оригінальні документи:
заява щодо оформлення ПМП
нотаріально засвідчена заява про згоду дитини віком від 14 до 16 років на оформлення документів для залишення на ПМП
нотаріально засвідчена згода законних представників особи, яка не досягла 16-річного віку, або одного з них, який залишається в Україні
документ, що підтверджує сплату консульського збору (заявнику може бути надана копія) - долучається до матеріалів справи)
Усі інші документи повертаються заявнику (законному представнику), включно з паспортом громадянина України та паспортом громадянина України для виїзду за кордон.
Скільки триває розгляд справи по ПМП
Прийняття рішення за клопотанням про оформлення ПМП відбувається після надходження результатів перевірок у причетних органах. Строк перевірок - від 2-х до 4-х місяців:
за умови, якщо повідомлена заявником інформація не призвела до необхідності проведення додаткових перевірок Державною міграційною службою та Службою безпеки України, інформація про прийняте рішення доводиться до відома заявника у термін до 60 днів;
якщо повідомлена інформація потребувала додаткових перевірок, загальний термін розгляду клопотання може бути продовжено до 120 днів.
Після отримання повідомлення щодо задоволення клопотання про ПМП
Питання зняття з реєстрації місця проживання на території України не належать до сфери компетенції дипломатичних установ України
Виняткові повноваження у цій сфері належать органам реєстрації місця проживання (пошукова форма на сторінці ДМС)
Питання реєстрації місця проживання (зокрема, зняття з реєстрації) регламентовані Правилами реєстрації місця проживання
Зверніть увагу, що для зняття з реєстрації місця проживання слід мати чинний паспорт громадянина України (або ID-картку). Передумовою для зняття з реєстрації для осіб, які перебувають на військовому обліку, є зняття з нього у зв'язку з вибуттям на постійне проживання до Греції (на виконання позитивного рішення Посольства). Для зняття з військового обліку військкомати найчастіше вимагають особистої присутності, що унеможливлює виконання цього пункту за нотаріальним дорученням.
Отримавши повідомлення про позитивне рішення слід виконати формальності для завершення справи.
Підстави для відмови у задоволенні клопотання про ПМП
Витяг зі статті 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України". Право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено у випадках, коли:
1) він обізнаний з відомостями, які становлять державну таємницю, - до закінчення терміну, встановленого статтею 12 цього Закону;
....
3) стосовно нього у порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством, застосовано запобіжний захід, за умовами якого йому заборонено виїжджати за кордон, - до закінчення кримінального провадження або скасування відповідних обмежень;
4) він засуджений за вчинення кримінального правопорушення - до відбуття покарання або звільнення від покарання;
5) він ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом, - до виконання зобов’язань або сплати заборгованості зі сплати аліментів;
....
9) він перебуває під адміністративним наглядом Національної поліції - до припинення нагляду.