Набуття громадянства України за народженням
Опубліковано 29 вересня 2022 року о 19:28

Кого стосується цей документ

Довідка про набуття громадянства України за народженням видається дітям, народженим після 01.03.2001 року.

Законодавство 

Відповідно до положень абзацу 1 статті  7 Закону України “Про громадянство України” від 18.01.2001 року (далі – Закон), “Особа, батьки або один з батьків якої на момент її народження були громадянами України, є громадянином України”.

Останнім абзацом статті 7 Закону також передбачено, що: “Особа, яка має право на набуття громадянства України за народженням, є громадянином України з моменту народження”.

Отже, особа, яка народилася за кордоном після 01.03.2001 року (набуття чинності Законом) та один з  батьків якої на момент її народження перебував у громадянстві  України, є громадянином України  з моменту свого народження. На підтвердження факту набуття громадянства України за народженням видається Довідка про реєстрацію набуття громадянства України за народженням.

Відповідно до  пункту 8 статті 25, а також частини другої статті 25 Закону здійснення цих повноважень за межами України щодо осіб, які народилися за межами України  віднесено до компетенції дипломатичних та консульських установ України.

Відповідно до пункту 7 статті 24, а також частини другої статті 24 Закону аналогічні повноваження щодо осіб, які проживають на території України, віднесено до компетенції спеціального уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань громадянства (наразі відповідним органом є Державна міграційна служба України).

Втім, згідно з Указом Президента України №367/2012 від 30.05.2012 року до Указу Президента № 215/2001 від 27 березня 2001 року "Питання організації виконання Закону України "Про громадянство України" були внесені зміни (у пункт 117) до повноважень закордонних дипломатичних установ України в частині реєстрації набуття громадянства України за народженням:

У разі народження за кордоном дитини, батьки або один із батьків якої є громадянином України та постійно проживає на території України, прийняття рішення про оформлення набуття громадянства такою дитиною та її реєстрація громадянином України на підставі пункту 1 статті 6 Закону здійснюються управліннями, відділами (секторами) міграційної служби в районі, районі у місті, місті обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення за місцем проживання батьків або одного з них в Україні чи закордонними дипломатичними установами України в державі народження дитини.

У разі народження за кордоном дитини, батьки або один із батьків якої є громадянином України й постійно проживає за кордоном, прийняття рішення про оформлення набуття громадянства такою дитиною та її реєстрація громадянином України на підставі пункту 1 статті 6 Закону здійснюються закордонною дипломатичною установою України в державі постійного проживання батьків  або  в державі народження дитини.

        

Процедура 

Для оформлення Довідки один з батьків дитини, який є громадянином України, подає в Посольство такі документи:

а) заяву про оформлення набуття особою громадянства України за народженням;

б) документи про дитину:

якщо дитина народилася на території України - свідоцтво про народження дитини та його копію;

якщо дитина народилася на території Греції -  витяг з актового запису про народження дитини (грецькою: Απόσπασμα Ληξιαρχικής Πράξης Γεννήσεως) з апостилем (перелік компетентних за проставлення апостиля органів, : https://speakt.com/wp-content/uploads/2021/05/grafeia-xagis.pdf (більше інформації дивись у розділі  Апостиль та переклад)

в) закордонний паспорт або інший документ, що підтверджує громадянство України одного з батьків дитини та його фотокопію.

Після реєстрації видається Довідка про реєстрацію особи громадянином України.

За реєстрацію дитини громадянином України консульський збір не стягується.


Увага! 

 • Важливо уважно ставитися до збереження цієї Довідки, оскільки вона вимагатиметься при оформленні паспортних документів вашої дитини.
 • Повторні Довідки про реєстрацію громадянином України за народженням не видаються. Натомість у випадку втрати довідки про реєстрацію дитини громадянином України або допущення помилки (неточності) при її оформленні слід звернутися до органу видачі первинної Довідки та подати заяву (у довільній формі) про оформлення Довідки на підтвердження проведеної реєстрації набуття громадянства України за народженням.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux