Офіційна мова: українська
Столиця: Київ
Набуття незалежності: 24 серпня 1991 року
Розташування: Центрально-Схiдна Європа, південно-східна частина Східноєвропейської рівнини, між 44''20' і 52''20' північної широти і 22''5' і 41''15' східної довготи.
Площа: 603 700 км2
Клімат: помірно-континентальний, на Південному березі Криму - субтропічний, середземноморського типу. В Закарпатті клімат м’який, з теплою малосніжною зимою і дощовим літом.
Середня зимова температура: від -8° до -12° C (від +17.6° F до +3° F). В південних областях зимова температура коливається близько 0° C (+32° F).
Середня літня температура: від +18° до +25° C (від +64,4° F до +77° F), хоча вдень вона може досягати більше +35° C (+95° F).
Найкращий час для відвідування України :літо, пізня весна та рання осінь.
Населення: 47 732 079 (щільність – 80 чол/кв.км.)
Валюта: гривня (літерний код гривні - UAH, цифровий код - 980, скорочена назва - грн.)
Часовий пояс: GMT+2 (UTC+2)
Інтернет-домен найвищого рівня: ua
Офіційний сайт України: Ukraine.ua
Телефонний міжнародний код: 380
МЗС України запустило сайт UKRAINE.UA про сучасну Україну для іноземних аудиторій
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба представив сайт UKRAINE.UA, цифровий портал про сучасну Україну для іноземних аудиторій.
«Ми створили сайт UKRAINE.UA, аби світ дізнався про справжню Україну: креативну, динамічну, інноваційну. Країну різноманіття та чаруючої природи. Країну свободи та гідності. Країну, в якій тисячолітня історія та культура доповнені амбітним баченням майбутнього», - заявив міністр.
За словами міністра, до створення проєкту були залучені провідні фахівці та профільні агентства, і він залишатиметься відкритим до колаборацій та розвитку і після запуску.
«Зокрема, на сайті розміщений фотобанк “Україна”, який я анонсував влітку. Тоді на мій заклик відгукнулися багато фотографів, чудові роботи яких згодом увійшли до збірки. Світлини можна вільно використовувати в некомерційних цілях для просування України за кордоном», - повідомив міністр.
Дмитро Кулеба додав, що головними драйверами створення проєкту були Міністерство закордонних справ та Український інститут, а його метою є формування позитивного іміджу України за кордоном. За словами глави МЗС, нині працює англомовна версія сайту, а протягом 2021 року планується запуск французької, німецької, іспанської, арабської та китайської мовних версій.
«Іноземці зможуть познайомитись із Україною онлайн, зацікавитися нею і згодом відвідати, інвестувати чи приїхати на навчання до нашої держави», - додав глава МЗС України.
Міністр висловив щиру вдячність команді МЗС, всім партнерам та учасникам створення сайту, насамперед, Посольству Великої Британії в Україні. До роботи над проєктом долучились Програма розвитку ООН в Україні, Depositphotos, Ukraїner, «Ілляшев та партнери», Офіс із залучення інвестицій UkraineInvest, Український державний центр міжнародної освіти, Державне агентство розвитку туризму України, Український інститут національної пам'яті, Асоціація в’їзних туроператорів України, Ukrainian Fashion Week, Громадська Спілка «Дорога вина та смаку Української Бессарабії», експертка з винної культури та викладачка Ukrainian Wine & Spirit School Євгенія Ніколайчук, Український культурний фонд, українські фотографи, стартапи, культурні інституції.
Насамкінець, Дмитро Кулеба закликав всіх, хто має ідеї, як покращити сайт, хоче передати фотографії для фотобанку чи поділитись своїми враженнями про проєкт, скористатися електронною адресою зворотного зв’язку, розміщеною на сайті.