Політичні відносини
Опубліковано 14 серпня 2020 року о 12:41

Визнання України: 31 грудня 1991 р.

Встановлення дипломатичних відносин: 15 січня 1992 р.

 

Політичні відносини:

Традиційно дружні відносини між Україною та Грецією мають давні історичні корені. З моменту встановлення дипломатичних відносин досягнуто значного прогресу у відносинах між державами, які базуються на міцній дружбі, взаємній повазі, спільній духовній та культурній спадщині, а також спільних демократичних цінностях.

Грецька Республіка підтримує територіальну цілісність та суверенітет України, а також її євроінтеграційний та євроатлантичний курс.

 

Політичний діалог (останні роки)

Двосторонній діалог на найвищому рівні

22 січня 2016 р. – зустріч Президента України П.О.Порошенка з Прем'єр-міністром Греції А.Ципрасом (Всесвітній економічний форум, м. Давос);

23 травня 2016 р. – зустріч Президента України П.О.Порошенка з Прем'єр-міністром Греції А.Ципрасом (Всесвітній гуманітарний саміт ООН,
м. Стамбул);

8-9 лютого 2017 р. – візит ПМ Греції А.Ципраса в Україну.

 

Діалог на рівні зовнішньополітичних відомств:

18 січня 2016 р. – зустріч Міністрів закордонних справ П.А.Клімкіна та Н.Котзіаса (Рада міністрів закордонних справ ЄС, м. Брюссель);

18-20 лютого 2017 р. – візит Заступника Міністра закордонних справ Греції, відповідального за греків зарубіжжя (діаспору греків) Т.-Н.Куіка в Україну (район м. Маріуполь).

13-14 вересня 2017 р.візит в Грецію Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна (участь у Форумі «Athens Democracy Forum», м. Афіни).

18 вересня 2017 р. – зустріч Міністра ЗС України П.А.Клімкіна з Міністром ЗС Греції Н.Котзіасом в рамках 72-ої сесії ГА ООН (м. Нью-Йорк).

11 квітня 2018 р. – трьохстороння зустріч міністрів ЗС України П.А.Клімкіна, Греції Н.Котзіаса та Македонії Н.Дімітрова.

5 грудня 2019 р.зустріч Міністра ЗС України В.Пристайка з Міністром ЗС Греції Н.Дендіасом в рамках 26-го засідання Ради Міністрів ЗС ОБСЄ (5-6 грудня 2019 р., м. Братислава, Словацька Республіка).

5 червня 2020 р. – телефонна розмова Міністра ЗС України Д.Кулеби з Міністром ЗС Греції Н.Дендіасом.

9 квітня 2021 р. – телефонна розмова Міністра ЗС України Д.Кулеби з Міністром ЗС Греції Н.Дендіасом.

 

Міжпарламентське співробітництво 

16-19 травня 2018 р. відбувся візит в Україну представників парламентської Групи Дружби "Греція-Україна" на чолі з її Головою.

У листопаді 2019 р. за результатами парламентських виборів (7 липня 2019 р.) в парламенті Грецької Республіки створено Групу Дружби «Греція-Україна», до складу якої увійшло шість грецьких депутатів.

У грудні 2019 р. у Верховній Раді України створено Депутатську групу ВРУ з міжпарламентських зв’язків з Грецькою Республікою, до складу якої увійшло 25 депутатів України.

24 вересня 2020 р. – зустріч Заступника Міністра закордонних справ України В.Боднара в рамках візиту в м. Афіни з членами Групи Дружби «Греція-Україна» Парламенту Грецької Республіки.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux