Що робити у разі вилучення дитини соціальними службами Грецької Республіки?!
Опубліковано 09 лютого 2024 року о 19:24

Пам’ятка щодо порядку надання правничої допомоги громадянам України у разі тимчасового вилучення у них дітей соціальними службами Грецької Республіки

Згідно з положеннями Цивільного Кодексу Грецької Республіки (ГР), у випадку неналежного здійснення батьківського піклування, передбачається передача матеріалів справи до суду, відповідно до рішення якого батьків або законних представників дитини можуть частково або повністю позбавити батьківського піклування, а також призначити дитині піклувальника/передати під опіку або в прийомну сім’ю чи спеціальний заклад. Відповідно до законодавства ГР, «неналежне здійснення батьківського піклування» включає будь-який випадок порушення батьком /законним представником дитини своїх обов'язків, що випливають з його статусу, зокрема випадок насильства щодо неповнолітнього (фізичного, словесного, психологічного), невиконання обов'язку щодо утримання дитини, перешкоджання другому з батьків у здійсненні права на спілкування з дитиною тощо.

Рішення суду щодо позбавлення батьківського піклування є винятковим заходом сімейно-правового характеру, коли інші заходи не дали результату або вважаються недостатніми для запобігання ризику для фізичного та психічного здоров’я дитини.

У невідкладних випадках, коли існує реальна небезпека для дитини, прокурор може винести рішення про запровадження будь-якого заходу для захисту дитини, поки суд не винесе відповідне рішення. До заходів, які може призначити прокурор своїм рішенням, відносяться: передача тимчасового виконання батьківського піклування над дитиною до дитячого садка, установи, закладу гостинності (наприклад, спеціалізований заклад «Посмішка дитини») або третій особі, зокрема родичу дитини (наприклад, бабусі, тітці тощо). Рішення прокурора є тимчасовим, після цього останній протягом 30 (тридцяти днів) має звернутися до компетентного суду, який виносить рішення у справі щодо позбавлення батьківського піклування. Втручання прокурора у справу здійснюється також за клопотанням одного з батьків дитини або будь-якої іншої особи (наприклад, близьких родичів, відповідального органу соціального захисту).

Для того, щоб скасувати постанову прокурора та повернути батьківське піклування над дитиною, батьки або один з них або законний представник може звернутися до уповноваженого прокурора у справах неповнолітніх щодо скасування постанови, посилаючись на нові обставини, або звернутися до компетентного суду, який також має остаточну компетенцію виносити рішення у таких справах. Питання щодо повернення дитини батькам/законним представникам також вирішується виключно в судовому порядку.

УВАГА! Для представництва та захисту інтересів під час відповідних проваджень та у ході судових засідань іноземці мають право на безкоштовного адвоката, якого призначає держава, та перекладача.

 

Як діяти громадянам України у випадку, якщо представники грецьких соціальних служб відібрали дитину? 

Поінформувати Посольство України в Грецькій Республіці (телефон гарячої лінії: +30 6932 765 606; +30 210 6800 230; ел.пошта: [email protected]) або Консульство України в Салоніках (телефон гарячої лінії: +306934077385, [email protected]) про випадок вилучення дитини. Обов’язково надати  інформацію про себе та дитину: ПІБ, дата народження, перелік наявних документів, місце проживання (реєстрації) дитини в Україні, місце проживання дитини за кордоном, коли та яким органом дитина була вилучена, надати копію рішення прокуратури або суду (за наявності), адресу закладу, до якого дитина поміщена, причини розлучення дитини із батьками/законними представниками).

Звернутися до наступних організацій, які можуть надати інформаційну та правничу допомогу (консультації надаються також українською мовою):


Об’єднана українська діаспора в Греції (інфоцентр Української діаспори)

+30 2108219950, +30 6973520645 e-mail: [email protected] Адреса: Feron 4, 10434, Athens


EPAPSY 

+30 6936514117 (WhatsApp, Viber)

(психосоціальна підтримка, зв’язок зі службами соціального захисту, зв’язок зі спільнотами та неурядовими організаціями, перенаправлення до спеціалістів)


NOSTOS Help Desk +30 2108815310 [email protected]

(юридична та психосоціальна підтримка)


METAdrasi

+306908091400 (WhatsApp, Viber)


Solidarity Center

+30 2108220883

Domokou,2 & Philadelphia street (біля станції метро Larisa)


Melissa (Network of Migrant Women in Greece) 

https://melissanetwork.org/

+30 210 821 8486 [email protected]

18 Feron Str., Victoria Square 104 43 Athens

Організації, які надають перекладацькі послуги громадянам України в м.Салоніки: перекладацькій офіс «PRPKOPY», тел.: +30.2310243245; перекладацькій офіс «ILEKTRA»; тел.: +30.2310232550

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux