Паспортні питання
Опубліковано 29 вересня 2022 року о 18:38

Загальна інформація щодо компетенції Посольства України в Грецькій Республіці з питання оформлення паспортних документів та стягнення консульського збору

Посольство має право приймати документи для оформлення:

 • паспорта громадянина України для виїзду за кордон (далі - закордонний паспорт);
 • посвідчення особи на повернення в Україну (у разі втрати чи відсутності закордонного паспорта).

Основним документом, що регламентує оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон є Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №152 від 7 травня 2014 року (у тексті роз'яснень на цій сторінці згадується як Постанова).


Консульський збір можна оплатити безпосередньо в приміщенні Посольства через банкомат (виключно готівка!).

За видачу паспорта справляється консульський збір 120 євро (складається з суми у 83 євро за оформлення паспорта та 37 євро за обробку даних). У випадку втрати паспорта або його пошкодження збір загалом також складає 120 євро.

За видачу паспорта дитині, яка не досягла 16 років, стягується лише збір за обробку даних при оформленні паспорта (37 євро).

У разі, коли в паспорті допущено помилку в інформації (з вини заявника), така інформація підлягає обов'язковому виправленню, а паспорт - обміну (коштом заявника). У разі допущення помилки з вини ЗДУ, що видала документ, консульський збір за обмін паспорта не справляється.


Важливо! Документування громадян паспортом громадянина України (у вигляді книжечки чи ID-картки; далі на вебсторінці - національний паспорт) та внесення до нього змін є винятковою компетенцією Державної міграційної служби України (ДМСУ). Крім ДМСУ, національний паспорт можуть видавати також інші уповноважені суб'єкти:

👉Оформлений на території України національний чи закордонний паспорт може бути видано лише особисто та винятково тим органом, до якого подавалися документи (через закордонні дипломатичні установи України [ЗДУ] такі документи не видають). Виготовлений документ може очікувати на видачу до 1-го року, після чого неотриманий документ буде знищено.

Національний паспорт може бути вилучено ЗДУ у випадку припинення громадянства України.

📢 Звертаємо увагу, що, на період дії воєнного стану, доставка виготовлених паспортів з України до Греції здійснюватиметься виключно за допомогою оператора поштового зв’язку з міжнародних експрес-відправлень «VFS.Global» за письмовою заявою та коштом заявника.

Здійснити реєстрацію для організації доставки можливо за посиланням: https://services.vfsglobal.com/ppj/uk/ukr/login

Інструкція про те, як замовити кур’єрську доставку та провести оплату міститься за посиланням: https://services.vfsglobal.com/upa/uk/ukr/apply-passport

Просимо врахувати, що в умовах воєнного стану, термін доставки виготовленого паспорта з України до Греції становить від 6 до 9 днів та може бути затриманий до 3-х тижнів.

Якщо ви прибули на територію Греції після 24.02.2022 без закордонного паспорта, але з одним із таких документів:

 • паспорт громадянина України у вигляді ID-картки;
 • паспорт громадянина України у вигляді книжечки (так званий національний чи внутрішній паспорт),
 • свідоцтво про народження,

ви можете оформити в Посольстві  відповідний СЕРТИФІКАТ.

З цим сертифікатом необхідно звернутися до Служби з питань притулку Міністерства з питань міграції та притулку Греції з метою подальшого оформлення документів для  перебування/працевлаштування/навчання тощо на території Греції.

Оформлення та видача Сертифіката здійснюється безкоштовно в день звернення. Для його оформлення, окрім одного з вище зазначених документів, необхідно надати одну фотокартку розміром 3.5х4.5.

Важливі контакти Міністерства з питань міграції та притулку Греції:

тел.: +302131629600,

e-mail: [email protected]

сайт https://migration.gov.gr/ukraina_ukr/

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux