Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Грецією
Опубліковано 12 вересня 2022 року о 16:14

Базовими документами, в рамках яких здійснюється українсько-грецьке співробітництво у культурно-гуманітарній та освітній сферах, є Угода між Урядом України і Урядом Грецької Республіки про співробітництво у галузі культури, освіти і науки (укладена 11.11.1996 р.) та трирічна Програма про співробітництво у галузі культури, освіти та науки (укладена 22.04.2002 р., автоматично оновлюється на наступні періоди). На виконання зазначених документів щорічно між двома країнами здійснюються активні обміни у сфері культури і освіти. Суттєвою є співпраця за напрямком побратимства міст і регіонів (укладено 15 угод).

Вагоме значення для поглиблення дружніх відносин між Україною та Грецією та у справі сприяння збереженню національної самобутності українців Греції, мало відкриття у 2010 році в парку «Гуді» муніципалітету Зографу грецької столиці, а також у 2014 році на площі Грецько-Української дружби муніципалітету Мандра-Ідилія пам’ятників Тарасу Шевченку, що були споруджені коштом українських та грецьких меценатів.

З 2017 р. Посольство успішно реалізує комплекс заходів у рамках іміджевої бюджетної програми МЗС України.

Незмінним пріоритетом двостороннього гуманітарного співробітництва є оздоровлення українських дітей в Греції. Зусиллями Посольства та грецької сторони, зокрема Грецько-Української Палати, кожного літа у  Греції відпочивають українські діти, останнім часом - із населених пунктів з лінії зіткнення Донецької та Луганської області та з родин учасників протидії російській агресії на Сході України. З початку російського вторгнення у лютому 2022 року в Греції було оздоровлено 1200 дітей, зокерма з територій, що зазнали російської агресії.

Реабілітацією та відпочинком дітей за власної ініціативи займаються також  громадські товариства в мм. Патри, Салоніки та Метрополії Елладської Православної церкви.


Актуальна інформація про реалізацію заходів культурної дипломатії та двостороннє культурно-гуманітарне співробітництво розміщується на сторінці Посольства у Facebook: 

https://www.facebook.com/Embassy-of-Ukraine-to-the-Hellenic-Republic-1474484016097476/


Наукове та освітнє співробітництво

На освітньому та науковому напрямах активно реалізується потенціал українсько-грецького співробітництва в галузі вищої освіти.

Діють прямі угоди про співробітництво між низкою вишів України та Греції, серед яких: Київський національний університет, Національний авіаційний університет, Київський національний торговельно-економічний університет, Харківський національний університет, Одеський національний морський університет, Маріупольський державний університет. Ці заклади успішно співпрацюють із університетами Афін, Салонік, Патри та Яніни.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux