Запис на прийом
Опубліковано 03 січня 2024 року о 15:45
Оновлено 03.01.2024

 

Шановні відвідувачі! 

15.11.2023 було оновлено механізм авторизації під час запису до Е-Черги

Задля покращення доступу до консульських послуг, Вашої безпеки та боротьби з кібершахрайством запис в Е-Чергу МЗС відбувається за умови електронної ідентифікації відвідувача, за допомогою е-підписів (на файловому, хмарному чи інших захищених носіях), Дія.Підпис та BankID НБУ. 

Електронна ідентифікація забезпечується через платформу ID.GOV.UA. 

Просимо Вас заздалегідь підготуватися до використання засобів електронної ідентифікації. Роз'яснення та навчальні відеоматеріали наведені нижче у розкривних блоках.

👉 Оскільки записи, створені у попередній версії Е-Черги, були перенесені до оновленої, ефект від впровадження нового механізму авторизації буде дещо відкладеним (в залежності від заповненості графіку Е-Черги в кожній установі). Просимо поставитися до цього з розумінням  

ДО УВАГИ ПЕНСІОНЕРІВ! Якщо Ви — отримувач пенсії й шукаєте можливість записатися до Е-Черги з метою проходження ідентифікації для продовження отримання пенсійних виплат, зверніть увагу на опції дистанційного виконання цієї процедури: 1) на порталі Пенсійного фонду слід обрати у головному меню "Ідентифікація у режимі відеоконференцзв'язку", заповнити форму та очікувати на зворотній зв'язок співробітників Пенсійного фонду; 2) маючи Дія.Підпис (нижче - докладні інструкції по його отриманню), можна авторизуватися на порталі Пенсійного фонду й ідентифікація відбудеться автоматично (докладна інструкція),

Якщо коротко, то  задля безпеки й протидії кібершахрайству. 

Ідентифікація потрібна не лише, щоб унеможливити зловживання й гарантувати рівний доступ до послуг для усіх відвідувачів, а ще й для впровадження дистанційних послуг (коли послугу можна отримати просто вдома, без необхідності відвідувати консула).

З цією метою МЗС було ініційовано розробку оновленої версії системи "Е-Черга". 

На ініціативу відгукнулися фахівці EPAM, чиїми зусиллями нова версія Е-Черги отримала сучасний й безпечний механізм ідентифікації користувачів. 

На платформі ID.GOV.UA можна зручно та безпечно пройти електронну ідентифікацію за допомогою

 • е-підписів (на файловому, хмарному чи інших захищених носіях), 
 • Дія.Підпис 
 • BankID НБУ

Докладно про способи авторизації на порталі розповідає керівник із розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік у навчальному відео.

Від початку повномасштабного вторгнення рф понад 8 млн осіб вимушено залишили територію України та нині тимчасово перебувають в інших країнах світу (більшість — у країнах Європи). Розв'язана рф агресивна війна спровокувала найбільшу міграційну кризу в Європі з часів Другої світової війни. 

Це спричинило вибухове збільшення кількості візитів та звернень до закордонних дипломатичних установ України. 

Попри підсилення установ усіма наявними в умовах воєнного стану ресурсами, наразі на одного українського консула в країнах Європи в середньому припадає 70 000 потенційних заявників.  

Це об'єктивно дуже велика кількість, що зумовлює дефіцит доступного часу в електронній черзі, оскільки неможливо симетрично збільшити кількість консульських співробітників для задоволення такого попиту (для прикладу, топ-10 європейських урядів утримують для забезпечення публічного сектора від 5 до 14 державних службовців на 1000 громадян).

Відтак, шлях до подолання цього дисбалансу лежить через створення дистанційних послуг, реінжиніринг бізнес-процесів та автоматизацію рутинних операцій. Робота у цьому напрямі вже активно йде!

Перехід Е-Черги на новий принцип авторизації є одним з перших необхідних кроків на цьому шляху.

Якщо доступний час для запису в чергу обраної установи тимчасово відсутній, більше немає потреби щопівгодини заходити в чергу й перевіряти календар доступності послуги!

Відтепер можна натиснути на кнопку "Запис у чергу очікування". Щойно у календарі з'явиться вільний слот, на вашу електронну адресу надійде повідомлення з проханням підтвердити прийнятність запропонованого часу:

 • ✅ якщо час пасує, клацайте по посилання та підтверджуйте свій візит до установи. 
 • ❌ якщо ні, система запропонує слот наступному у черзі очікування. 

Моніторити календар Е-Черги більше не потрібно!🎉🎉🎉Дія доступна на мобільних платформах 

 • Apple (AppStore), 
 • Google (GooglePlay) 
 • та Huawei (AppMarket) 

🔗Завантажуйте застосунок Дія (diia.app) для свого пристрою.

👉 Якщо чомусь цей спосіб не спрацював, спробуйте авторизацію у Дії з BankID НБУ (навчальне відео - у блоці нижче).

👉 Якщо чомусь цей спосіб не спрацював, спробуйте авторизацію у Дії з BankID НБУ (навчальне відео - у блоці нижче).

Як авторизуватись у застосунку Дія з Ощадбанком через BankID?

Як авторизуватись у застосунку Дія через застосунок monobank? Вхід через мобільний застосунок банку підтримують не усі банківські установи. У такому разі слід скористатися BankID, за аналогією з випадком Ощадбанку вище. 

Більше про електронний підпис - у освітньому серіалі на платформі Дія.Освіта.

Електронним цифровим підписом (ЕЦП) можна скористатися у багатьох життєвих ситуаціях:

 •  для віддаленого відкриття рахунків в українських банках, 
 • на порталі Пенсійного фонду (вхід на портал Пенсійного фонду за допомогою Дія.Підпис означатиме автоматичне підтвердження особи пенсіонера і виконання вимог для продовження отримання пенсійних виплат), 
 • порталі Мін'юсту тощо, 
 • але найбільше державних послуг доступні на Єдиному порталі державних послуг Дія 

Заходьте на Державні послуги онлайн | Дія (diia.gov.ua) та переконайтеся!

Дія — добре захищена платформа. Вона розташована в надійному дата-центрі та відповідає світовим стандартам захисту від кіберзагроз. Крім того, Дія зберігає мінімум інформації про своїх користувачів. Цього достатньо, щоб ви могли зручно отримувати державні послуги. Усі дані передаються й зберігаються виключно у шифрованому вигляді, а для частини критичних даних використовується блокчейн технологія розподіленого зберігання даних. Нічого кращого у світі поки не придумали.

До прикладу Естонія - одна з найбільш просунутих країн у сфері цифровізації - впроваджує у себе мобільний застосунок mRiik, основою якого є наша Дія!

Що робити, коли з незалежних від вас причин отримати електронний цифровий підпис вищенаведеними способами не вдається?


1. Скористатися механізмом дистанційного відкриття рахунку в українському банку задля отримання доступу до авторизації через BankID НБУ 

 •  У розкривному блоці нижче дивіться докладнішу інформацію про перелік банків, що здійснюють віддалену ідентифікацію та верифікацію й водночас є абонентами-ідентифікаторами Системи BankID Національного банку України.


2. Зачекати на впровадження відповідних рішень, над якими наразі ведеться робота:

 • створення альтернативного механізму запису до Е-Черги (без використання ЕЦП) перш за все — з метою отримання послуг, які нададуть можливість отримати ЕЦП.   


3. Якщо послуга надається не лише закордонними дипломатичними установами України, звернутися до альтернативного надавача послуги:

 • оформлення закордонного паспорта — послугу можна отримати у закордонних центрах ДП "Документ" (крім того, у центрах ДП "Документ" можна оформити ID-картку та посвідчення водія);
 • оформлення нотаріальної заяви / довіреності — послугу можна отримати у будь-якого нотаріуса в країні перебування (для використання на території України така довіреність має бути легалізована/апостильована)
 • реєстрація актів цивільного стану — послугу можна отримати в органах РАЦС країни перебування (після засвідчення апостилем чи легалізації цей документ буде чинним в Україні; повторно реєструвати акт в українських органах — не потрібно).

Наведені нижче банки є абонентами-ідентифікаторами Системи BankID та використовують метод відеоверифікації для дистанційного відкриття рахунку (незалежно від типу ідентифікаційного документа, що посвідчує особу та відповідно до законодавства України може бути використаний на території України для укладення правочинів): 

E-черга

Електронна черга МЗС

Записатися
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux