Якщо Ви проживаєте в Греції, з питання витребування документів з України Ви можете звернутися до Посольства України в Грецькій Республіці для оформлення відповідного запиту в Україну.
Порядок витребування документів передбачає заповнення відповідних анкет по витребуванню документів з України. Анкета - витребування документів має заповнюватися виключно українською мовою у 3-х примірниках, на кожен документ окремо. Відповіді на запитання слід давати повні та точні.
Процес витребування документів є достатньо тривалим - від 3 до 6 місяців. Тому наполегливо радимо вдаватися до цієї процедури лише у випадку неможливості оформлення довіреності на ім'я третьої особи в Україні (рідні, знайомі, адвокат чи нотаріус), які можуть здійснити відповідні формальності від Вашого імені та надіслати необхідний Вам документ вже протягом 7 - 10 днів. Звертаємо увагу, що повторне свідоцтво про народження незалежно від Вашого віку може бути отримане одним з батьків взагалі без будь-яких доручень (оскільки відповідний актовий запис стосується також і батьків).
Якщо оформити доручення все ж неможливо, для пришвидшення отримання документа запит до архівних установ України можна здійснити самостійно, надіславши на адресу відповідного українського архіву заповнену анкету встановленого зразка по витребуванню документа з України. У такому випадку про результати розгляду звернення Вас буде поінформовано Генконсульством. Документ також видаватиметься Генконсульством зі стягненням консульського збору відповідно до п.2 нижче.
За витребування документів стягується консульський збір відповідно до тарифів консульського збору. Збір за витребування складається з двох платежів:
1. За витребування документа - 18 євро (якщо заява подається до Посольства, а не надсилається Вами до архівної установи);
2. За витребування засвідченого документа - 45 євро;
3. За витребування інформації та оформлення на її підставі відповідної довідки (наприклад, у випадку витребування довідки про відсутність судимості) - 28 євро.
У разі необхідності додаткового засвідчення документа, що витребовується шляхом проставлення апостиля відповідна інформація вноситься у п. 8 анкети по витребуванню документів з-за кордону.
УВАГА! З 03 травня 2025 року, плата за проставлення апостиля у поточному році для фізичних осіб становитиме 610 грн., а для юридичних осіб - 1060 грн.
Реквізити для оплати за проставлення апостиля
Одержувач : ГУК у місті Києві/м.Київ/22012500;
Код за ЄДРПОУ: 37993783;
Рахунок (IBAN): UA618999980313070165041026001;
Надавач платіжних послуг отримувача: Казначейство України
(електронний адміністративний податок);
Код класифікації доходів бюджету: 22012500
Реквізити валютного рахунку Державної казначейської служби України розміщені на його сайті у розділі «Діяльність» за посиланням:
https://www.treasury.gov.ua/diyalnist/rekviziti-valyutnih-rahunkiv
Актуальний перелік банків-кореспондентів АТ «Державний експортно-імпортний банк України» розміщено на його сайті у розділі «Корпоративному
бізнесу - Розрахунково-касове обслуговування – міжнародні розрахунки та
операції з іноземною валютою» за посиланням:
УВАГА! При сплаті заявником державного мита за проставлення апостиля в платіжних дорученнях в іноземній валюті у полі «Деталі платежу» (Details of payment) необхідно зазначати код класифікації доходів державного бюджету 22012500 «Плата за надання адміністративної послуги за проставлення апостиля».
Під час прийому слід надати: