Тимчасовий захист на території Греції
Опубліковано 10 лютого 2023 року о 15:22

Згідно з рішенням Міністерства міграції та притулку Грецької Республіки термін дії тимчасового захисту для переміщених осіб з України подовжено до 04 березня 2025 року.


Як я отримаю медичну та фармацевтичну допомогу до отримання тимчасового захисту?

До отримання статусу тимчасового захисту, ви будете прийматись в державних лікарнях, лікувальних закладах та клініках Греції за умови, якщо ви госпіталізовані для невідкладної допомоги або пологів.

У мене серйозна хвороба, і я повинен мати доступ до лікування протягом 90 днів. Чи поширюється на мене тимчасовий захист, чи я маю робити щось інше, напр. зареєструватися в службі притулку, щоб отримати картку. Куди я маю звернутись?

Ваш тимчасовий статус захисту дає вам повний доступ до медичної та фармацевтичної  допомоги. Статус буде надано вам протягом 90 днів, а відповідна інформація щодо пунктів обслуговування  Служби притулку з цією метою буде оголошена за кілька днів.

Чи можна зарахувати дітей з України до шкіл у Греції і якщо так, то яка існує процедура?

Так. Доступ до системи державної освіти для дітей вільний. Реєстрація здійснюється безпосередньо в школі в районі, де ви будете проживати.

Ми в'їхали в Грецію, але хочемо зробити возз'єднання сім'ї? Чи можете ви нам допомогти?

Статус тимчасового захисту надається в кожній країні-члені ЄС окремо. Таким чином, статус, який вам буде надано в Греції, поширюється лише на членів сім’ї, які в’їжджають разом з вами, і не є дозволом на проживання в іншій країні-члені ЄС, незалежно від того, чи є у вас там родичі.

Чи маю я право на гостинність?

До завершення процедури оформлення проїзних документів, якщо це необхідно, існує  можливість короткострокового проживання у відкритій структурі Сінтікі, для тих хто бажає. Ті, хто бажає отримати гостинність на більш тривалий період і після завершення вищезазначеної процедури, можете подати запит на адресу: [email protected] Міністерство міграції та притулку надасть вам житло та харчування у своїх центрах гостинності, негайно. З метою полегшення та прискорення процедури вашого поселення, будь ласка, вкажіть у своєму запиті кількість членів сім’ї, їх імена, стать та вік, а також будь-який вразливий стан (серйозне захворювання, інвалідність, вагітність).

Як почати/завершити вакцинацію від COVID?

Ви маєте право безкоштовно розпочати або завершити свою вакцинацію в будь-якому центрі вакцинації в країні, як тільки ви отримаєте спеціальну карту тимчасового захисту, яку видасть вам Служба притулку і в якій буде вказано AMKA (реєстраційний номер  соціального страхування).

Чи існує обмеження тривалості перебування в Греції?

Максимальний термін перебування з моменту перетину наземного або повітряного кордону (Грецька поліція поставить штамп в паспорті з датою в'їзду) становить 90 днів (15 днів з правом продовження ще на 75 днів). Проте протягом цього періоду ви маєте право подати запит на отримання статусу тимчасового захисту на один (1) рік з правом доступу до ринку праці та медичної та фармацевтичної допомоги відповідно до Директиви 2001/55 Ради Європейського Союзу, яка була адаптована Указом Президента 80/2006 до законодавства Греції. Найближчими днями буде оголошено пункти, в яких Служба притулку Міністерства міграції та притулку зможе приймати ваші запити та надавати вам цей статус.

Я подорожую зі своєю твариною. Чи будуть у мене проблеми на в’їзді до Греції?

Грецька влада подбає про те, щоб вам було надано всі можливі спрощення для безпечного в'їзду ваших домашніх тварин в країну. Було б корисно показати документ щодо здоров’я тварини.


Більше відповідей ви знайдете на сторінці Міністерства з питань міграції та  притулку Греції за посиланням: https://migration.gov.gr/en/ukraina_ukr/...


Контакти:

телефоном: +302131629600

електронна пошта: [email protected]

  Телефони (цілодобова лінія):     +30 2132128888, +30 2132128380, +30 2132128381, +30 2132128382

Електронна пошта: [email protected]

Більше інформації за посиланням: https://migration.gov.gr/en/ukraina_ukr/

За посиланнями, що слідують нижче, Ви можете знайти відповіді  Міністерство з питань міграції та притулку (окремо грецькою та українською мовами)   на найбільш поширені запитання за такими розділами:

  • в'їзд в Грецію;
  • можливість перебування в Греції;
  • порядок подання заяви на тимчасовий захист;
  • отримання медичних послуг;
  • пільги, доступ до пільг;
  • житло;
  • освіта;
  • використання автотранспорту;
  • неповнолітні без супроводу законних представників;
  • пожертвування;
  • виїзд з Греції та повернення в Грецію.

Детальніша інформація ( українською мовою) за посиланнями:

  https://migration.gov.gr/wp-content/uploads/2022/06/QA-UKRANIAN-01-06-2022-.pdf

Якщо є проблеми відкрити вищезазначене  посилання (PDF файли), цю інформацію можна знайти на сторінці Міністерства з питань міграції та притулку у розділі "Часті запитання" за посиланням: https://migration.gov.gr/ukraine/

Для громадян України, які постраждали внаслідок російської агресії, в’їзд на територію Грецької Республіки здійснюється на підставі спрощеного безвізового режиму. Громадян України при перетині кордону Грецької Республіки не потрібно мати ані сертифікат про вакцинацію проти covid-19 ані результати ПЛР-тесту. Після приїзду Вам потрібно повідомити міграційні органи Греції про свій приїзд. Ви можете це зробити в одному з регіональних центрів під час оформлення Тимчасового захисту (реєстрація за посиланням: https://apps.migration.gov.gr/temporary-protection/?lang=uk)


Як можна в'їхати  в Грецію:

Власники біометричних закордонних паспортів можуть в’їжджати через усі пункти в’їзду (наземного та повітряного) з максимальним терміном перебування 90 днів.

Власники закордонних паспортів  без біометричних ознак (старого зразка) можуть в’їхати через усі пункти в’їзду, отримавши при перетині кордону візу  з максимальним терміном перебування 90 днів.

Увага: у вищевказаних випадках грецька поліція поставить у ваш паспорт штамп із датою в’їзду

Громадянам України, які не мають проїзних документів, потрапити в Грецію можна виключно через відділ паспортного контролю Promachonas (https://www.google.com/.../data=!3m1!4b1!4m5!3m4...), де вам після узгодження з Посольством України в Афінах чи консульством в Салоніках оформлять спеціальні візи, які дають право перебувати лише на території  Греції до 90 днів.

Якщо у ваших дітей немає проїзних документів, співробітники поліції  зазначать під штампом у вашому паспорті кількість неповнолітніх дітей, яких ви супроводжуєте.

Увага! У цьому випадку необхідно  пред'явити довідку про сімейний стан або свідоцтво про народження ваших дітей. Якщо у вас немає жодного з цих документів, ви повинні заповнити та подати відповідну декларацію із зазначенням кількості дітей, їхні імена, прізвища, стать та дати народження.

Більше інформації за посиланням: https://migration.gov.gr/en/ukraine/

Відповідно до досягнутих між Україною та Румунією домовленостей, прикордонна поліція Румунії дозволятиме перетин румунського кордону для транзитного проїзду її територією у напрямку України громадянам України, які починаючи з 24 лютого 2022 року покинули територію України, без необхідності оформлення віз за умови надання на прикордонному кордоні одного із таких документів:

  • біометричний закордонний паспорт;
  • небіометричний закордонний паспорт (включно з відміткою про продовження терміну дії);
  • паспорт громадянина України у вигляді книжечки;
  • паспорт громадянина України з електронним носієм у вигляді ID-картки;
  • посвідчення особи на повернення в Україну;
  • свідоцтво про народження.

Дитина/діти, дані якої/яких занесені в закордонний паспорт одного з батьків, слідує/слідують разом з одним із батьків.

Що стосується проїзду через Болгарію, наразі залишається необхідність оформлення транзитної візи (в закордонний небіометричний паспорт або в посвідчення особи на повернення в Україну).

28 березня 2022 року Міністерство з питань міграції та притулку Греції розпочало  реєстрацію (в електронному вигляді!) дати подачі документів для отримання статусу тимчасового захисту на території Греції.

Після заповнення реєстраційної анкети, на вказану вами електронну адресу (повідомлення може потрапити до спаму!)  вам надійде інформація про призначену дату подачі (день і час) документів у вибраному вами (один із п'яти пунктів) пункті прийому.

Пункти служби притулку   з прийому документів (увага! документи не подаються в посольство України в Афінах чи консульство України в Салоніках):

  • АТТИКА (Регіональне управління притулку Аттики пр. ПАНАГІОТІ КАНЕЛЛОПУЛУ 2, АФІНИ 11527)
  • АТТИКА (Регіональне Управління Захисту р.АлімосДодеканесу 6, п.і. 17456, Алімос (будівля МОМ))
  • САЛОНІКИ (Регіональне управління притулку м. Салоніки вул. ПОНТУ 5, САЛОНІКИ 54628)
  • ПАТРА (Регіональне управління притулку Західної Греції вул. КАПОДІСТРІУ І ПАНАХЕКУ 92, ПАТРА 26224)
  • КРИТ (Регіональне управління притулку Криту вул. ІФЕСТУ І ЕЛЕФТЕРНІС 1, ІРАКЛІО 71303).

Зареєструватися можна за посиланням

https://apps.migration.gov.gr/temporary-protection/?lang=uk

Міністерство транспорту Греції поінформувало про можливість для громадян України, які потребують тимчасового захисту в Греції, оформити безкоштовний електронний квиток для громадського транспорту (інформація на сайті за посиланням: https://www.idika.gr/athenacard/Home/Contact...).

Оскільки на практиці схема виявилася досить складною, а людям без знань грецької мови майже недоступною, пропонуємо Вашій увазі схему отримання коду TaxisNet, що є необхідною умовою для подальшого оформлення електронного квитка, а також запису до лікаря, інших електронних послуг.

Вдячні представникам української громади за ініціативу та допомогу!

Сайт для реєстрації https://www1.aade.gr/registration/chooseRegistrationType.htm

Інформація для українців, які прибули до Грецької Республіки через війну на території України та шукають місце для поселення, а також для громадян Грецької Республіки, які мають змогу допомогти з поселенням людям з України чи розмістити їх безкоштовно у своїх домівках!

Наразі функціонує офіційний ресурс «Прихисток»: https://prykhystok.in.ua/

На цьому сайті можна розміщувати інформацію про населені пункти, кількість вільних місць та контакти, за якими можна запропонувати чи знайти безкоштовне житло.

Це зручний та перевірений сервіс, який допомагає зкоординувати зусилля тим, хто шукає допомоги, і хто може її надати.

Закликаємо громадян Грецької Республіки користуватися сайтом «Прихисток», якщо ви хочете допомогти з житлом жінкам і дітям, які вимушено приїхали у нашу країну, тікаючи від війни!

Інформація щодо зміни країни ЄС з метою отримання статусу тимчасового захисту та пересування в межах ЄС із:

  • біометричними закордонними паспортами;
  • небіометричними закордонними паспортами;
  • без закордонних паспортів;
  • перетин країн ЄС, які не входять до країн Шенгенського простору.

  • Деякі роз'яснення Європейської Комісії:

 

Чи діє тимчасовий захист лише в одній країні ЄС?

Так! Після того, як ви отримуєте тимчасовий захист від країни ЄС, права, отримані від тимчасового захисту, дійсні лише в країні ЄС, яка надала вам дозвіл на проживання. Однак ви все одно маєте право подорожувати в інші країни ЄС (90 днів протягом 180-денного періоду).

Чи можна змінити країну, де вам вже надано тимчасовий захист?

Ви також можете вирішити, що хочете скористатися своїми правами в країні ЄС, відмінній від тієї, де ви зараз проживаєте. Якщо ви змінюєте місце проживання та переїжджаєте в іншу країну ЄС, дозвіл на проживання в першій країні ЄС закінчується (!!!), а ваші права там закінчуються. Нова приймаюча країна ЄС має надати вам тимчасовий захист та видати новий нову посвідку на проживання. Важливо (!!!): якщо ви змінили країну, ви повинні повідомити владу першої країни ЄС, що ви збираєтеся переїхати до іншої країни-члена.

Після першого перетину кордону ЄС чи можу я продовжити подорож до інших країн ЄС/Шенгенської зони чи мені потрібно залишитися?

Громадяни України, які мають біометричні закордонні паспорти, мають право вільно пересуватися в межах ЄС після в’їзду на територію протягом 90 днів.

Якщо ви вже оформили право на тимчасовий захист, але маєте небіометричний закордонний паспорт, органи влади на кордоні країни першого в’їзду повинні видати короткострокову візу терміном на 15 днів під час в’їзду в Шенгенську зону. Це дозволить подорожувати до країни призначення ЄС, щоб користуватися правами, пов’язаними з тимчасовим захистом.

Якщо ви вже оформили право на тимчасовий захист, але не маєте закордонного паспорта, органи влади на кордоні країни першого в’їзду повинні дозволити вам продовжити подорож, якщо це необхідно, наприклад, видавши проїзний документ та візу, або за допомогою переказних форм, що стосуються законодавства про тимчасову охорону.

Увага! Якщо ви вперше перетнули кордон ЄС через країну, яка не входить до Шенгенської зони (Румунія, Болгарія, Хорватія, Кіпр та Ірландія), ваші документи, як правило, будуть повторно перевірені в пункт пропуску на кордоні наступної країни Шенгену.

Більше корисної інформації за посиланням: https://ec.europa.eu/.../information-people-fleeing-war...


Якщо ви рятуєтеся від війни, яку розв'язала злочинна російська влада проти України, та в’їжджаєте на територію Європейського Союзу, ви маєте право на отримання негайної допомоги та інформації про свої права.

Нижче посилання на підготовлену Європейською комісією (European Commission)  ключовою інформацією про ваші права щодо:

  • перетину кордону з країнами ЄС,
  • тимчасового та міжнародного захисту,
  • пересування між країнами-членами ЄС.


https://www.facebook.com/EuropeanCo.../posts/331076539057482

Більше інформації за посиланням на інтернет-сторінці Європейської комісії https://ec.europa.eu/.../information-people-fleeing-war...

Хто має право на тимчасовий захист?

  • громадяни України, а також члени їхніх сімей,
  • особи без громадянства та громадяни інших третіх країн, які користувалися міжнародним або еквівалентним захистом в Україні, а також члени їх сімей;
  • громадяни третіх країн, які не є громадянами України, та особи без громадянства, які можуть довести, що вони легально проживали в Україні на підставі дійсного дозволу на постійне проживання і які не можуть повернутися в безпечних та довготривалих умовах до країни свого походження.

Що робити, якщо я не входжу до цієї категорії громадян?

Вам все одно буде надано доступ до ЄС. Залежно від ваших обставин ви можете подати заяву на міжнародний захист або легальний міграційний статус.

Скільки триватиме тимчасовий захист?

До 4 березня 2023 року. Якщо причини для надання тимчасового захисту зберігаються, ваш тимчасовий захист буде автоматично подовжено на 6 місяців двічі, тобто до 4 березня 2024 року. Якщо причини тимчасового захисту не зникають, Європейська Комісія може запропонувати продовжити тимчасовий захист ще на один рік (тобто до 4 березня 2025 року).

Перебуваючи під тимчасовим захистом я маю право на:

  • на проживання
  • доступ до житла
  • соціальну допомогу
  • медичну допомогу
  • законну опіку та безпечне влаштування дітей і підлітків без супроводу
  • доступ до освіти для дітей та підлітків
  • доступ до ринку праці (відповідно до політики країн ЄС на ринку праці)
  • право на платіжний рахунок з основними функціями.


Чи діє тимчасовий захист лише в одній країні ЄС?

Громадяни України, як безвізові туристи, мають право вільно пересуватися в межах Союзу після впуску на територію протягом 90 днів. На цій основі ви можете вибрати державу-член, у якій ви хочете користуватися правами на тимчасовий захист, і приєднатися до своєї родини та друзів у державі-члені, де вони перебувають. Після того, як держава-член надала вам тимчасовий захист, ви  маєте право подорожувати в межах Європейського Союзу протягом 90 днів протягом 180-денного періоду. Як правило ви зможете скористатися правами, отриманими від тимчасового захисту, лише в державі-члені, яка надала вам посвідку на проживання. Однак інша держава-член також може вирішити видати вам інший дозвіл на проживання. Директива про тимчасового захисту діє у всіх країнах-членах ЄС, крім Данії

Я легально перебував або проживав в ЄС до 24 лютого 2022 року і не можу повернутися в Україну. Чи нададуть мені тимчасовий захист?

Держави-члени можуть вирішити поширити тимчасовий захист на тих осіб, які виїхали з України до 24 лютого 2022 року через посилення напруженості або які опинилися на території Союзу (наприклад, у відпустку чи на роботі) до цієї дати і які внаслідок війни не можуть повернутися в Україну. Для отримання додаткової інформації, будь ласка, зв’яжіться з місцевими органами влади країни, де ви зараз перебуваєте. Так само, якщо відповідна держава-член не застосовує цей розсуд для надання вам статусу тимчасового захисту, ви завжди можете вирішити подати заяву про міжнародний захист.

Після першого перетину кордону ЄС чи можу я продовжити подорож до інших країн ЄС/Шенгенської зони чи мені потрібно залишитися?

Так, громадяни України або громадяни інших безвізових країн можуть продовжувати подорожувати до інших країн ЄС/Шенгенської зони. Однак, якщо ви вперше перетнули кордон ЄС через країну, яка не входить до Шенгенської зони (Румунія, Болгарія, Хорватія, Кіпр та Ірландія), ваші документи, як правило, перевірятимуть повторно на прикордонному пункті пропуску наступної країни Шенгену.

Я потрапив до ЄС через Румунію чи Болгарію. Що станеться, якщо я захочу продовжити свою подорож до країни, яка входить до Шенгену?

Ви можете це зробити, але ваші документи будуть знову перевірені на кордоні першої країни ЄС, яка є частиною Шенгенської зони. Так буде, наприклад, якщо ви перетинаєте кордон між Болгарією Грецією.

Чи можу я пересуватися між країнами, які входять до Шенгенської зони, без внутрішнього прикордонного контролю?

Так. Після того, як ви в’їдете в країну, яка входить до цієї зони, ви можете переїхати, в принципі, без прикордонного контролю, до інших країн, які входять до Шенгенської зони. Однак ви можете зробити це лише протягом 90 днів протягом 180 днів.

Слід пам'ятати, що Ісландія, Норвегія, Швейцарія та Ліхтенштейн не є країнами ЄС, але вони є країнами Шенгену. Тому ви можете подорожувати до цих країн після в’їзду до Шенгенської зони, але ваші права, пов’язані з міжнародним або тимчасовим захистом, можуть відрізнятися від прав у країнах ЄС.

Хоча Данія є членом ЄС і Шенгенської зони, вона не бере участі в схемі тимчасового захисту та не застосовує правила ЄС щодо притулку. Тому ваші права, пов’язані з міжнародним або тимчасовим захистом в Данії, можуть відрізнятися від прав, які ви маєте в інших країнах ЄС.

Чи можуть прикордонники, поліція чи інші відповідні органи все одно вимагати мої документи, що посвідчують особу, навіть якщо я перебуваю в країні Шенгену?

Так. Поліцейські та інші адміністративні перевірки завжди можливі, в тому числі на території та на внутрішніх кордонах з метою безпеки та міграції. Важливо співпрацювати та надавати необхідні документи та інформацію поліцейським чи прикордонникам. За певних обставин від вас може знадобитися залишатися доступним для органів влади під час цих перевірок у призначених установах.

Чи існують обмеження на поїздки, пов’язані з пандемією COVID-19?

Будь ласка, зверніться до Re-open EU (https://reopen.europa.eu/en) щодо подорожей та охорони здоров’я в країнах ЄС та асоційованих із Шенгенською зоною (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія) під час пандемії COVID-19.

Більше інформації на сайті Європейської Комісії за посиланням: https://ec.europa.eu/.../information-people-fleeing-war...

Відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон) призначення пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи).

Пенсія за віком автоматично (без звернення особи) територіальними органами Пенсійного фонду України  призначається за наявності в системі персоніфікованого обліку даних про страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком (у тому числі за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку) при досягненні особою пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 Закону.

За зверненням особи пенсія призначається на підставі заяви, поданої з необхідними документами до будь-якого органу Пенсійного фонду, незалежно від місця проживання.

Звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію. Якщо заява про призначення пенсії за віком буде подана протягом трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку, пенсію буде призначено з дня, наступного за днем досягнення пенсійного віку.

Відповідно до частини п’ятої статті 22 Закону для здійснення доступу застрахованих осіб до послуг у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування забезпечується функціонування веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України.

Послуги, надання яких передбачає, зокрема, реалізацію застрахованою особою права на пенсійне забезпечення, надаються за умови ідентифікації такої особи з використанням кваліфікованого електронного підпису або інших надійних засобів ідентифікації у порядку, що визначено Положенням про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України.

Згідно з цим Положенням особи, які є користувачами кваліфікованого електронного підпису або електронної системи BankID, можуть подати заяву про призначення пенсії через веб-портал. У такому випадку до заяви додаються скановані копії документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їх змісту (мають містити чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів).

Крім того зазначаємо, що відповідно до Порядку підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993  № 637 (зі змінами) (далі – Порядок),  основним документом, що підтверджує стаж роботи за період до впровадження персоніфікованого обліку у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі - персоніфікований облік), є трудова книжка.

За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній стаж роботи встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Так за відсутності трудової книжки для підтвердження стажу роботи приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а також виписки або довідки, складені на основі даних, наявних в інформаційних (автоматизованих) та/або інформаційно-комунікаційних системах підприємств, установ, організацій, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

При цьому згідно з пунктом 18 Порядку за відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, ніж ті, що зазначені в пункті 17 цього Порядку, стаж роботи установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

У такому ж порядку підтверджується стаж роботи за відсутності документів у разі, коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються (розміщувалися) на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, в районі проведення антитерористичної операції або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, а також на територіях територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають/перебували в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), а також у разі, коли майно (документи) підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (незалежно від місця їх реєстрації на території України) розташоване на території України та/або пошкоджене чи знищене внаслідок воєнних (бойових) дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації проти України, за умови документального підтвердження пошкодження чи знищення майна (документів).

Більше за посиланням: https://www.msp.gov.ua/news/22428.html

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux