До 35-х роковин Чорнобильської катастрофи
Опубліковано 26 квітня 2021 року о 09:00

#Chornobyl35

26 квітня виповнюються 35-і роковини аварії на Чорнобильській атомній електростанції – трагедії, що сталася на українській землі та мала негативні екологічні наслідки для всього світу.

Мирний атом, покликаний полегшувати життя й покращувати добробут людей, вийшов з-під контролю і став загрозою для всього живого на великій території навколо Чорнобильської атомної електростанції та далеко за її межами.

Для подолання наслідків аварії у той час бракувало навичок і знань, спеціальної техніки й обладнання. Проблему серйозно ускладнили дії тодішнього керівництва СРСР, яке до останнього намагалося приховати справжні наслідки катастрофи, наражаючи на смертельну небезпеку сотні тисяч громадян: і тих, хто боровся з наслідками вибуху на четвертому енергоблоці, і просто жителів навколишніх територій.

Аварія, що сталася в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції призвела до радіактивного викиду потужністю в 300 Хіросім. Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною колишнього СРСР та більшою частиною Європи. Зупинити активне виверження радіоактивних речовин із зруйнованого Чорнобильського реактора вдалося лише у кінці травня 1986 року шляхом мобілізації значних ресурсів та ціною масового опромінення сотен тисяч людей.

Навколо ЧАЕС було створено 30-ти кілометрову зону відчуження, з якої евакуйовано понад 200 тисяч людей.

Чорнобильська аварія спричинила одну з найбільших екологічно-соціальних катастроф ХХ століття, призвела до забруднення радіактивними речовинами значної території.

Чорнобильська катастрофа торкнулася багатьох європейських країн, подолання її наслідків і сьогодні потребує спільних зусиль усієї міжнародної спільноти, адже глобальний масштаб Чорнобильської трагедії не визнає національних кордонів.

З огляду на це, 20 грудня 1995 року в Оттаві було підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо закриття ЧАЕС між Україною і державами Великої сімки та Європейською Комісією. Виконуючи умови Оттавського Меморандуму, Україна 15 грудня 2000 року остаточно зупинила Чорнобильську атомну електростанцію.

Нині над об’єктом «Укриття» та зруйнованим 4-м реактором  встановлена унікальна захисна Арка – Новий Безпечний Конфайнмент вартістю понад 1.5  млрд. євро, який побудований коштами  43 країн-донорів протягом 10 років та  може експлуатуватися 100 років. Це  дозволило значно підвищити рівень безпеки, та створити умови для  подальших робіт з демонтажу  зруйнованого реактора

Наразі у Чорнобильській зоні  Україна проводить тури для іноземних туристів. Відвідування Чорнобильської зони стало безпечно!   Адже  тури проводяться лише за заздалегідь  дозиметрично дослідженими маршрутами та локаціями, на яких  рівень радіації є безпечним для  дорослої людини. Тривалість туру  залежить від бажання та може тривати  до 5 днів.

Днями відбулася презентація Chornobyl App для національних медіа, де розробники презентували усі технічні можливості та переваги першого офіційного мобільного додатку Чорнобиля.

Національний музей Чорнобиль (National Chernobyl Museum) створив спеціальний портал, де розміщені всі онлайн проєкти: https://youtu.be/1vmvBtByznY

https://www.facebook.com/NationalChernobylMuseum/posts/?ref=page_internal

Цього року на виконання відповідного Указу Президента України Володимира Зеленського 26 квітня у столиці України та Київській області пройде низка заходів – тематичні наукові, науково-практичні конференції, круглі столи.

Ми вшановуємо світлу пам’ять героїв, які врятували майбутнє від радіаційної небезпеки й відійшли у вічність.

Глибока шана ліквідаторам і добрі слова на адресу представників різних професій, які сьогодні забезпечують відновлення та розвиток територій, що зазнали радіоактивного забруднення, а також захищають ці землі від нових стихійних лих.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux