До уваги громадян України!
Опубліковано 13 березня 2023 року о 11:03

До уваги громадян України!


Цього тижня ми отримали декілька звернень про те, що закордонні паспорти заявників неочікувано для них виявилися оголошеними недійсними. У цьому зв’язку привертаємо вашу увагу до повідомлення Державної міграційної служби України за посиланням: https://cutt.ly/Y81h0Ql


Відповідно до законодавства, у разі зміни особистих даних або різниці у написанні латинськими літерами імені та прізвища, видані раніше документи зі старою транслітерацією мають бути обміняні у строк не пізніше одного місяця з дати отримання нового документа. У разі неподання закордонного паспорта або ID-картки для обміну, такий документ автоматично визнається недійсним.


Наголошуємо, що ID-картка та закордонний паспорт підлягають заміні у разі:
- зміни інформації у паспорті (зміна прізвища, імені, по батькові, дати народження, у тому числі написання латинськими літерами імені та прізвища у документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України);
- виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;
- закінчення строку дії паспорта;
- непридатність паспорта для подальшого використання.


Наприклад: ім’я та прізвище Гречка Юлія в раніше оформленій ID-картці латинськими літерами записувалося як Grechka Ylia. А новий закордонний паспорт Юлії оформлено як Hrechka Yuliia (якщо особа забажала змінити транслітерацію). У такому випадку, якщо Юлія не подасть протягом місяця документи на обмін ID-картки для зміни транслітерації, як у новому закордонному паспорті, то ID-картка автоматично визнається недійсною.


Або, наприклад, у раніше оформленому закордонному паспорті транслітерація прізвища та імені Олексієнко Олексій виконана латиницею як Oleksiyenko Oleksiy, а у пізніше оформленій ID-картці як Oleksiienko Oleksii. У разі, якщо Олексій у місячний термін після оформлення йому ID-картки з новим написанням його прізвища та імені латиницею не замінить свій раніше оформлений закордонний паспорт, цей документ буде визнаний недійсним.


Для уникнення ситуації, коли вам терміново знадобиться паспортний документ, але неочікувано для вас він виявиться недійсним, пропонуємо самостійно та завчасно перевіряти статус ваших документів за базою недійсних документів за посиланням https://dmsu.gov.ua/services/nd.html.


Перевірити актуальну транслітерацію вашого прізвища та імені латиницею можна самостійно за посиланням https://dmsu.gov.ua/services/transliteration.html.


Важливо !!!
Щоб усі ваші документи були чинними, транслітерація у них має бути однаковою. Тому у разі подання документів для оформлення закордонного паспорта до консульського підрозділу Посольства України в Греції пропонуємо мати із собою всі наявні у вас паспортні документи, перевірити транслітерацію прізвища та імені згідно з чинними правилами, а також уважно ознайомлюватися з інформацією у заяві-анкеті про оформлення закордонного паспорта перед її підписанням.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux