Процедура по наданню тимчасового захисту громадянам України в Греції
Опубліковано 13 березня 2022 року о 10:18

28 березня ц.р. на електронній платформі Міністерства міграції та притулку Греції розпочато онлайн-реєстрацію звернень громадян Україниі по наданню статуса тимчасового захисту.

Розгляд звернень громадян України щодо отримання статусу тимчасового захисту здійснюється у термін до 90 діб з моменту в’їзду (статус надається на один рік з правом працевлаштування та медичної допомоги).

Алгоритм дій для громадян України, які потребують на території Греції статуса тимчасового захисту розміщено на офіційному сайті Міністерства міграції та притулку Греції за посиланням https://migration.gov.gr/ грецькою, англійською та українською мовами (телефон для довідок Мінміграції – 2131629600 з 07:00 до 22:00); електронна пошта: [email protected]).

Власники біометрічних закордонних паспортів можуть в’їжджати в Грецію з усіх пунктів пропуску (наземного та повітряного) з максимальним терміном перебування у країні - 90 діб.

Перетин кордону громадянами України, які потребують прихисту в Греції дозволено за наявними документами: український біометричний/небіометричний закордонний паспорт, внутрішній український паспорт (старого зразка у вигляді книжечки або ID-картки), свідоцтво про народження дитини.

Громадянам України, які не мають біометричних проїзних документів, в’їзд дозволено виключно через пункт пропуску Промахонас (тел. +30 23230 41079, гаряча лінія Консульства України в Салоніках тел.:+30 6934077385).

Інформація про центри надання допомоги особам, що потребують тимчасового захисту з України за посиланням: https://migration.gov.gr/

Якщо строк дії закордонного паспорта закінчується

Громадяни України, строк дії закордонного паспорта у яких закінчується, для продовження строку його дії мають звертатися до Посольства України в Афінах (4, Stephanou Delta str., Filothei, Attica) або до Консульства України в Салоніках (2, Kountouriotou str., Thessaloniki.

Якщо у дитини відсутній закордонний паспорт

Діти, які прибули з вами до Греції без закордонного паспорта можуть бути вписані до вашого закордонного паспорта в консульському підрозділі Посольства України в Афінах або у Консульстві України в Салоніках у прийомні години роботи консульського підрозділу за поданням клопотання про внесення відомостей про дитину та вклеювання фотокартки дитини до паспорта батьків/законних представників дитини.

Отримання медичної допомоги

До набуття статусу тимчасового захисту, громадяни України можуть бути госпіталізовані до державних лікарень Греції за умови, якщо вони потребують невідкладної допомоги або у разі пологів.

 

На території Греції діють такі обмежувальні заходи:

Обов’язкове носіння масок у всіх без виключення закритих приміщеннях

Подвійна маска або посилена маска KN95 є обов’язковою при відвідуванні супермаркетів та в транспорті.

Для відвідування всіх державних і приватних установ, банків, торгових центрів і молів, закладів громадського харчування у закритих приміщеннях, торгових площадок, закладів культури, храмів, спортзалів, тощо на території Греції необхідно пред’явити документ, що посвідчує особу та один з наступних документів:

Сертифікат про вакцинацію або довідку про перенесену коронавірусну інфекцію, що дійсна 90 днів після першого позитивного тесту.

Дітям від 4 до 17 років обов’язково пред’являти self-test, зроблений не більш ніж за 24 години та зареєстрований на електронній платформі self-testing.gov.gr.

Виключення: продуктові магазини, аптеки.

З метою отримання доступу до вакцинування проти COVID, яке необхідне для відвідування промислових магазинів, торгових центрів тощо, необхідно звернутися до центру обслуговування громадян (КЕП) в районі свого проживання і на підставі наявного українського документа отримати тимчасовий код медичного страхування (П-АМКА).

Отримавши тимчасовий код медичного страхування (П-АМКА) в будь-якій аптеці можна призначити дату вакцинації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux